24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Kripto Para

Bitcoin hızla düşmeye devam ediyor!

Bitcoin

Bitcoin değer kaybetmeye devam ediyor. Kripto para birimi şimdi de 25 bin dolar sınırına geriledi.

Pandemi döneminin popüler yıldızı olan kripto paralar eski günlerini mumla arıyor. Bir dönem 60 bin doların üstünü gören Bitcoin için eski günlerine dönemeyeceği endişesi giderek yaygınlaşmaya başladı.

Kripto para sektöründeki dalgalanma sürüyor. Yakın zamana kadar 30 bin doların altını test eden Bitcoin şimdi de 25 bin dolara kadar geriledi. Son 5 günde yüzde 14’e yakın değer kaybeden bu para birimi 25 bin doların altını zorlamaya başladı.

Düşüşün sebepleri arasında ABD’de gerçekleşen ve son 40 yılın en yüksek enflasyon değerinin olduğu düşünülüyor. Ayrıca piyasalardaki belirsizlik ve riskli yatırımlardan uzaklaşma refleksi Bitcoin’in düşüşündeki önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan bu düşüş sadece Bitcoin’de yaşanmadı. Popüler kripto para birimleri Ethereum ve Cardano da benzer düşüşler yaşadı. Ethereum 1470 dolara kadar düşerken, Cardano’da bu rakam 0.5 dolar oldu.

Piyasaların kripto paralara nasıl tepki vereceği bilinmiyor. Beklentiler ise bu düşüşlerin devam edeceği yönünde. Birçok yatırımcı kripto parayı güvensiz olarak nitelerken güvenli limanlara doğru bir kaçışın olduğu da görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir