21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Kripto Para

Bitcoin 20.000 doların altına düştü!

Bitcoin

Bitcoin dijital parasının düşüşü devam ediyor. Kripto para birimi şimdi de 20 bin doların altını gördü.

Son aylardaki resesyon beklentileri, başta ABD olmak üzere dünya ülkelerindeki enflasyon artışı kripto paraları vurmaya devam ediyor. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin’deki sert düşüş halen devam ediyor.

Önce 30.000 doların altına inen bu para birimi bugün 20.000 doların altından işlem görmeye başladı. Kripto para bugün Türkiye saati itibariyle 09:00 sularında 19.124 dolara kadar düştü. Bu para birimi en son 16 Aralık 2020 tarihinde 19.000 dolar seviyesini görmüştü. Bitcoin’in daha ne kadar düşeceği ise kimse tarafından bilinmiyor.

Bazı çevreler bu düşüşün ardından para biriminin değer kazanacağını iddia ederken bazı uzmanlar ise kripto paraların bir daha toparlanamayacağını iddia ediyor. Kimin haklı olduğunu ise zaman gösterecek.

Öte yandan Bitcoin’in bu düşüşü ile beraber Ethereum da ciddi anlamda değer kaybette. Yakın zamana kadar 1500 dolar seviyesinde olan Ethereum haberin hazırlandığı saat itibariyle 900 dolar seviyisini görmüş durumda.

Bu düşüş önemli zira daha önce de bu rakamları gören Bitcoin hızlı bir artış ile rekor üstüne rekor kırmıştı. Ancak gelinen noktada bundan sonra artış olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Birçok finans ve kripto para uzmanı Bitcoin ve benzeri para birimlerinin sonunun geldiğini düşünüyor. Özellikle pandemi döneminde altın çağını yaşayan kripto paralar bu sürecin getirdiği etkilerin yaşanmaya başlamasıyla beraber eski günlerini arar oldu. Bu düşüş sürecinin devam edeceğini düşünenlerin sayısı ise yükselme olacağını düşünenlerden daha fazla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir