17 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
Otomobil

Citroen Ami Türkiye fiyatı belli oldu. Cep yakıyor!

Citroen Ami

Citroen Ami yüzde 100 elektrikli otomobilin Türkiye fiyatı belli oldu. Tahmin ettiğiniz gibi yine cep yakıyor.

Türkiye gelip gelmeyeceği belli olmayan yüzde 100 elektrikli iki kişilik otomobil Citroen Ami fiyatı açıklandı. Türkiye pazarında satışa sunulan aracın fiyatı beklentilerin çok üzerinde oldu. Avrupa fiyatı 6000 Euro civarında olan araç ülkemizde 210.000 TL olarak açıklandı.

Citroen Ami Türkiye fiyatı belli oldu. Cep yakıyor!

Ülkemizde ucuz bir fiyattan satılması beklenen aracın fiyatının bu ölçekte olması büyük bir hayal kırıklığı oluşturdu. Henüz resmi olarak Citroen Türkiye internet sitesinde görünmeyen aracın 3-4 yaşında 5 kişilik bir ikinci el otomobil fiyatına satılması hayalleri suya düşürdü. Gerçekten de 210 bin TL’ye ikinci el 4-5 yaşında Clio ve benzeri B sınıfı 5 kişilik aile otomobili satın alınabiliyor.

Citroen Ami özellikleri

Yüzde 100 elektrikli bir otomobil olan model, 8 beygir gücünde bir motora sahip. 5.5 kWh kapasitesinde bir pili bulunan aracın menzili ise 70 km. Maksimum hızı 45 km olan otomobil İstanbul’da E-5’te kullanılabiliyor. Ancak bu aracın TEM gibi belli bir hız limitinin bulunduğu yollarda kullanılması yasak.

B tipi ehliyetle kullanılabilecek olan Citroen Ami 220V prizden 3 saatte şarj olabiliyor. 485 kg ağırlığı olan otomobilin özellikle kısa mesafelerde ve Anadolu’da ilgi görmesi bekleniyordu. Ancak bu fiyat etiketi ile ne kadar ilgi göreceği şimdilik belli değil.

Bu araç Türkiye pazarına gelmeden önce bir video hazırlamış ve otomobil ile ilgili görüşlerimizi sizlere aktarmıştık. YouTube kanalımızda yayınlanan o videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir