12 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Nasıl Yapılır

Mi TV Stick 4K ses düşük sorununun çözümü!

Mi TV Stick 4K

Xiaomi tarafından üretilen Mi TV Stick 4K ses düşük sorununun çözümü bu haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde incelemesini YouTube kanalımızda izlediğiniz bu ürün akıllı olmayan televizyonları 4K olarak akıllandıran güzel bir ürün. Genel olarak beğendiğimiz bu minik elektronik cihazın bazı kusurları da vardı. Bunlardan biri de ses seviyesindeki düşüklük.

Bazı durumlarda saç baş yolduran bu sorunun temel kaynağı Mi TV Stick 4K cihazın kumandasının ses seviyesinin televizyondakini kontrol etmesi. Bazı çözümler bu iki cihazın ayrı ayrı kontrol edilmesini söylese de nihai çözüm başka.

Yaptığımız araştırmalar ve yurtdışı forumlarından okuduğumuz çözümleri Türkçe’ye uyguladık ve aşağıdaki yöntemi kullanarak Xiaomi Mi TV Stick cihazını kullanırken sesin kısık gelmesi sorununu çözdük. Anlatması bizden uygulaması sizden:

  • Önce cihazınızı cihazınızı açın. Ana sayfada iken kumanda üzerinde bulunan Google Asistan tuşuna basın.
  • Eğer İngilizce kullanıyorsanız ‘Sound at maximum ya da ‘turn volume at maximum’ cümlelerinden birini söyleyin. Ekranın sağ tarafında sesin sonuna kadar açıldığını gösteren barın çıkması gerekiyor.
  • Eğer cihazı Türkçe olarak kullanıyorsanız ‘sesi maksimuma getir’ demeniz yeterli. Yine aynı ses barını ve sesin en yukarıda olduğunu göreceksiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra ses seviyesi sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz. Eğer sesin hiç gelmemesi gibi bir sorunuz varsa bağlantılarını kontrol etmenizi öneririz. Özellikle ses için harici bir hoparlör kullanıyorsanız onun bağlantılarını kontrol etmeyi unutmayın.

Bu ses düşüklüğünün temel sebebi Google TV uygulamasının standart olarak düşük bir ses seviyesi ile gelmesi. Bu işlemi bir kez yaptıktan sonra ses seviyesi hep en yukarıda kalacak. Eğer olurda Google TV’yi resetlerseniz bu işlemi tekrar yapmanız gerektiğini unutmayın.

YouTube kanalımızda yayınlanan Mi TV Stick 4K incelemesini aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir