30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Kripto Para

Bitcoin değer kaybetmeye devam ediyor

Bitcoin

Bitcoin dünya çapında değer kaybetmeye devam ediyor. Kripto para aldığı darbelerle iyice dibi gördü.

ABD borsalarında değer kazanmasına rağmen dünya çapında değer kaybetmeye devam eden Bitcoin 11 yılın ardından ilk kez sekiz hafta arka arkaya değer kaybetti. En son 2011 yılının Ağustos ayında yaşanan bu durum ile beraber Cuma günü 28 bin 700 dolara kadar düşen Bitcoin yatırımcılarını kara kara düşündürüyor.

Öte yandan Bitcoin’in bu düşüşü bazı ödemli kripto paraların da bu düşüşten etkilenmesine yol açtı. Ethereum da 1750 dolar civarlarını görürken bu para birimi de son ayların en düşük değerine inmiş oldu.

Mayıs ayında kripto para piyasasında toplam değer kaybı 500 milyar dolara ulaşırken oransal kayıp ise yüzde 29’a ulaştı.

Pandemi süresince kripto paralar altın çağını yaşarken koronavirüs sonrasında ortaya çıkan durum bu paraların değer yitirmesine yol açtı.

Bu saatten sonra kripto paraların daha da düşüp düşmeyeceğini kimse bilmiyor. Ancak bilinen şöyle bir gerçek var: Yatırımcıları zor günler bekliyor.

Öngörülemez bir noktaya doğru iletleyen kripto para piyasası yeni bir döneme girdi. Bu dönemde yatırım için çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu saatten sonra Bitcoin tekrar yükselir mi bilinmiyor ancak büyük risk ve fırsatların bulunduğu da bir gerçek.

Bu bir haberdir ve yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir