13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Akıllı Saat

Huawei Watch GT 3 Pro Avrupa’ya geliyor!

Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro akıllı saat Avrupa pazarında da satışa sunuluyor. Huawei’nin giyilebilir teknoloji alanındaki yatırımları devam ediyor. Markanın yeni akıllı saati olacak Huawei Watch GT 3 Pro ile ilgili detaylar da netleşmeye başladı.

Bu alanda birçok modeli bulunan markanın bu yeni modeli yaklaşık 2 hafta önce duyurmuştu. İlk olarak Çin pazarında satışa sunulacak olan bu akıllı saat şimdi de Avrupa’ya geliyor.

Markanın önceki saatlerine benzeyen bir tasarımla gelecek olan bu yeni modelin 46 ve 43 mm olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor. 46 mm olan sürüm titanyum bir gövdeye sahipken 43 mm olan sürüm ise seramik malzemeden üretilmiş. Bu iki modelin ekranları da sırasıyla 1.43 inç ve 1.32 inç AMOLED teknolojisine sahip.

Dalış özelliği

46 mm ekranlı modelin pil ömrü ortalama kullanımda 14 güne kadar çıkıyor. Huawei Watch GT 3 Pro’yu diğer modellerden ayıran önemli bir fark var: Dalış özelliği. Bu yeni model 30 metreye kadar yapılacak olan dalışlarda da kullanılabiliyor.

Bazı ilginç özellikleri de bulunan akıllı saatin Golf kursu özelliği de bulunuyor. Ek olarak 100 farklı spor modunu destekleyen akıllı saat bunlardan 18 tanesini profesyonel mod olarak belirlemiş.

Huawei Watch GT 3 Pro’da ECG bir sensör bulunuyor. Bu özel sensör geleneksel kalp ritmi sensörlerine göre daha fazla veriyi gösterebiliyor.

Akıllı saat HarmonyOS işletim sistemi ile çalışıyor ve uyku, stres, kalp ritmi ve benzeri verileri takip edebiliyor. Çin’de satışa sunulan bu yeni akıllı saatin Avrupa pazarında da piyasaya sürüleceği açıklandı.

Avrupa fiyatı resmi olarak belli olmasa da beklentiler 46 mm olan sürüm için 399 Euro olacağı yönünde. Eğer saati deri kayış ile alırsanız bu rakam 449 Euro oluyor. 43 mm olan sürüm için fiyat ise 499 Euro olacak.

Türkiye pazarında da satışa sunulması beklenen Huawei Watch GT 3 Pro, markanın en yeni modeli olacak.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir