13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Cep Telefonu

Xiaomi 12 Ultra ilk kez canlı görüntülendi

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra ilk kez canlı olarak kendini gösterdi. Twitter hesabı shadow leak, yaklaşan amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra’nın “canlı” bir fotoğrafını paylaştı. Görüntü incelendiğinde oldukça ilginç bir modelin bizleri beklediği aşikar.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, her yıl yeni cihazlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yıl piyasaya çıkması beklenen amiral gemisi telefonu Xiaomi 12 Ultra da merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda, merakla beklenen telefonla ilgili bazı iddialar ortaya çıkmıştı. İddialar hakkında derlediğimiz bir içeriği siz değerli uruninceleme okurları ile paylaşmıştık. Bu içerikte telefonun 865 dolardan başlayan fiyatlarla satılabileceği bilgisi yer alıyordu. Ayrıca dikkat çekici bir kamera tasarımına sahip olacağı bir diğer bilgiydi. Snapdragon 8 Gen 1 ile geleceği gibi pek çok bilgi vardı.

Shodow_Leak Twitter hesabının sızdırdığı görüntü, Xiaomi’nin yakında çıkacak olan telefonuna bir göz atmamızı sağladı. Ayrıca, çok ilginç bir modelin bizi beklediğini ortaya koydu. Fotoğraf, Xiaomi 12 Ultra‘nın büyük bir arka kamera ile geleceğini gösterdi. Ayrıca telefonun arka tarafında, Xiaomi’nin kamera için ortaklık yaptığı Alman şirketi Leica’nın logosunun yer alıyor. Bu oldukça önemli bir gelişme.

Söylentilere göre Xiaomi 12 Ultra, optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 50 MP ana kamera, 48 MP ultra geniş ve 48 MP telefoto kamera ile gelecek. Ayrıca telefonun 6.73 inç ekran ve 120W şarjlı 5000 mah pil ile geleceği söyleniyor.

Son olarak, güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Digital Chat Station tarafından ilginç bazı verilerin paylaşıldığını da eklemek gerekiyor. Buna göre Xiaomi’nin L1, L2S ve L3S kod adlı akıllı telefonlarının en üst modelleri 12 GB RAM ve 512 GB bellek ile gelecek. Bu telefonların sırasıyla Xiaomi 12 Ultra, Xiaomi 12s ve Xiaomi 12s Pro olduğu belirtiliyor.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir