28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Akıllı Saat

Apple Watch e-SIM sürümü cep yakan fiyatıyla Türkiye’de

Apple Watch Series 7 akıllı saatin e-SIM destekli sürümü Türkiye’de iPhone fiyatına satılmaya başlandı. Markanın geçtiğimiz aylarda ülkemizde satışa sunulan Apple Watch Series 7 akıllı saatin e-SIM destekli sürümü nihayet Türkiye’de satışa sunuldu. Bu akıllı saatin en önemli özelliği telefona ihtiyaç duymadan üzerinde bulunan e-SIM teknolojisi ile arama yapabilmesi.

Apple Türkiye bu yeni akıllı saati ülkemizde satışa sundu fakat fiyatlar cep yakacak cinsten. En ucuz sürümü bile tercih etseniz ödeyeceğiniz rakam 13 bin 899 TL’den başlıyor. Eğer pahalı bir kayış tercih ederseniz bu rakam 18 bin 399 TL’ye kadar çıkıyor.

Eğer markanın daha uygun fiyatlı Apple Watch Series SE modelini tercih ederseniz bu rakamlar 9.299 TL ile 9.799 TL arasında değişiyor.

  • Apple Watch Series SE GPS + Cellular 40mm: 9.299 TL
  • Apple Watch Series SE GPS + Cellular 44mm: 9.799 TL
  • Apple Watch Series 7 GPS + Cellular 40mm: 13.399 TL
  • Apple Watch Series 7 GPS + Cellular 44mm: 13.899 TL

Gördüğünüz gibi rakamların özellikle Series 7 akıllı saati için iPhone 13 fiyatına ulaştığı ortaya çıkıyor. Bu fiyatlarla akıllı saat alınır mı bilemiyoruz. Ek olarak e-SIM teknolojisinin Türkiye’de sadece tek bir hat üzerinden kullanılabildiğini belirtelim. Yani e-SIM’i mevcut bir hatla eşleştiremiyorsunuz. Bu da telefon olmadan kullanılacak senaryolarda ikinci ve farklı bir hat zorunluluğu oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir