30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

iPhone 14 modelleri böyle olacak!

iPhone 14

iPhone 14 modellerinin olası özelliklerini bu videoda anlattım. Apple, bu yeni modelleri 7 Eylül’de yapılacak bir etkinlikle tanıtacak. Aileye 4 yeni modelin ekleneceği düşünülüyor. Fakat bu modeller arasında Mini sürümü yer almayacak. Yeni telefon ailesi ile ilgili birçok iddia ortaya atılıyor olsa da ben videoda olması muhtemel baz aldım. Çentiğin bazı modeller için kalkacağı, kameraların Pro modellerinde 48 MP olacağı yönünde de iddialar var.

Öncelikle yine dört sürüm olması bekleniyor:

  • 6.1 inç iPhone 14
  • 6.7 inç iPhone 14 Max
  • 6.1 inç iPhone 14 Pro
  • 6.7 inç iPhone 14 Pro Max

Gördüğünüz gibi artık Mini model yok. Onun yerine Max sürümü geliyor.

Telefon modellerinin özellikleri arasında 8K video kayıt da bulunuyor. Öte yandan bu yeni seri ile beraber artık işlemciler de farklılaşacak. Pro olmayan modellerde iPhone 13’te de kullanılan A15 Bionic işlemcisi kullanılacak. Pro modellerde ise yeni nesil A16 Bionic işlemci olacak. Yani Apple sinekten yağ çıkarmaya devam ediyor. Öte yandan 30 Watt hızlı şarj özelliğinin geleceği de iddialar arasında yer alıyor. Bu da geç kalınmış bir adım. Yine de hiç yoktan iyidir.

iPhone 14

Depolama tarafında normal sürümler 128, 256 ve 512 GB seçenekler sunacak. Pro modellerde ise bu seçeneklere 1 TB da eklenecek. Fiyat tarafında başlangıç modelinde 799 dolar olacak. En yüksek donanımlı sürümde bu rakam 1699 dolara yükseliyor. Şahsi fikrime göre Türkiye fiyatları ise 25-28 bin TL aralığından başlar. 1 TB’lık sürümlerde bu rakam 50 bin TL’ye ulaşır.

YouTube kanalımda yayınlanan aşağıdaki videoda bu konunun detaylarını anlattım. İşte o video:

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

 

administrator
20 yılı aşkın zamandır içerik üreten teknolojik kişilik. Aynı zamanda uruninceleme.net sitesinin kurucusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir