17 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

iPhone 13 mü yoksa 14 mü? Hangisini almalıyız?

iPhone 13

Bu videoda iPhone 13 ve iPhone 14 modelleri arasındaki farkları anlatıp hangisinin hangi durumlarda tercih edilebileceğini anlatıyorum. Telefon modelleri arasında büyük farklılıklar olmadığı için hangisini tercih edeceğine karar vermekte zorlananlara fayda sağlayabilecek bir video hazırladım. Sizin de farklı sorularınız varsa yorumlarda yazmaktan çekinmeyin.

Her iki telefonda da kullanılan işlemci Apple tarafından geliştirilen A15 Bionic olsa da aralarında bazı küçük farklar var. iPhone 14 modelinde kullanılan işlemci iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılan bir işlemci. Yani iPhone 13 modelinde kullanılandan biraz farklı performans sunuyor.

Bunun dışında RAM miktar ve türleri de farklı. iPhone 13’te 4GB DDR 4 RAM kullanılırken iPhone 14’te 6 GB DDR4 RAM tercih edilmiş. Ana kameranın diyafram açıklığı biraz artmışken ön kamerada da benzer bir durum bulunuyor. Bunun dışında kamera çözünürlükleri de aynı. Bu arada tabloda küçük bir hata olmuş. Her iki telefonda da DDR4 RAM kullanılıyor. iPhone 14 için sehven DDR5 yazılmış. Bunu da düzeltmek isterim.

Yukarıda saydıklarım dışında her iki telefonda da ufak tefek bazı farklar bulunuyor. Bunları da videoda anlattım.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

Ben daha önce de bu tarz bir video hazırlamış ve iPhone 14 ailesinin olası özelliklerini önceden anlatmıştım. Konuyla ilgili videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir