28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Cep Telefonu

iOS 16 bu iPhone modellerine gelmeyecek

iOS 16 işletim sistemi bu iPhone modellerine yüklenemeyecek. İşte bu modeller.

Apple, Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2022’de yeni ürün ve işletim sistemi duyurularını yapacak. Bu işletim sistemi duyurularından biri de iOS 16 olacak. Ancak gelen bilgiler bu yeni işletim sisteminin bazı iPhone modellerini kapsamayacağı yönünde.

Bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmese de bazı beklentiler üç iPhone modelinin iOS 16 güncellemesini alamayacağı yönünde. Bu üç model arasında iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE 81. nesil) yer alıyor.

Henüz bu konuda resmi bir açıklama olmasa da beklentiler bu 3 modelin yeni işletim sistemi güncellemesini alamayacağı yönünde. Elbette konu Apple olunca resmi açıklamalarda bu durumun değişebileceğini de unutmayın. Firma bir güzellik yapıp bu modellere de iOS 16 güncellemesi sunabilir.

Peki neden iOS 16 güncellemesi bazı modellere gelmeyecek? Bunun en önemli sebebi yeni güncellemenin getirdiği bazı özellikleri bu telefonların çalıştıramayacak ya da doğru bir şekilde çalıştırmayacak olması. Önceki iOS güncellemelerinde olduğu gibi bu güncelleme ile beraber bazı modeller artık güncelleme dışı kalacak. Bu da bu telefonların yavaş yavaş ömürlerinin sonlarına geldiği anlamı taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir