19 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
Donanım Mobil

Google Pixel Tablet tanıtıldı

New Google Pixel Tablet

Google, I/O konferansı açılış konuşması sırasında basitçe “bir şey daha” demek yerine, yeni Google Buds Pro veya Pixel Watch kadar farklı ürün duyurularıyla ateş etmeye devam etti. Ancak teaser pastasındaki krema olarak tanımlayabileceğimiz Google Pixel Tablet, duyurunun duyurusuydu.

Google Pixel Tablet ne zaman piyasaya sunulacak?

Evet, Google, dahili olarak geliştirilen Tensor çip üzerinde sistem işlemcisi tarafından destekleneceğini söylediği yeni bir tablet ile bir çok kişiyi şaşırttı. Ancak ne yazık ki, Google Pixel Tablet 2023’ten önce gelmiyor. Google, insanların onunla yapabilecekleri konusunda çok heyecanlı olduğunu ve artık onu bir sır olarak tutamayacağını söyledi.

Google, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro‘nun bir Tensor 2 işlemci tarafından destekleneceğini ve silikonun içine hangi AI ve sinir ağı algoritmalarının yerleştirip yerleştirmeyeceğini kim bilebilir? Hatta 2023 yılına kadar, Tensor yonga seti üçüncü yinelemesinde olacak. Bu nedenle Google, yaklaşan listesinin insanlar için şimdiye kadarki “en faydalı tablet” olacağı konusunda bizleri uyarmakta haklı olabilir.

Tasarıma gelince, alışılagelmiş, büyük sallanan çerçevelerin dışında bir şey gibi görünmüyor. Ancak yumuşak kenarları oldukça zarif bir şekilde ön panele doğru eğimli ve görünüşe göre serin pastel renkte piyasaya sürülecek. Ürün hakkında yeni detaylar ortaya çıktıkça, siz uruninceleme.net okurları ile paylaşmaya devam edeceğiz. Bu arada 21 Temmuz’da piyasaya çıkacak olan Pixel 6a modeli, üç renginden biri tercih edilerek önceden sipariş verilebiliyor. Bu modelin Türkiye pazarına resmi olarak gelmesi pek mümkün görünmüyor. Bunun en önemli sebebi ise Google‘ın bu tarz donanım ürünlerini Türkiye’de satışa sunmaması.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir