30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Kablosuz Kulaklık

Google Pixel Buds Pro: 11 saatlik pil ömrüne sahip kulaklık!

Google Pixel Buds Pro

Google Pixel Buds Pro kablosuz kulaklık şirketin I/0 2022 etkinliğinde duyuruldu. Google, Google I/O 2022 etkinliğinde en yeni gerçek kablosuz kulaklıkları Pixel Buds Pro‘yu tanıttı. 199 $’dan başlayan fiyat etiketleri ile satılan bu ürünler, bugün birinci sınıf bir kablosuz kulaklıktan bekleyeceğiniz tüm özellikleri bir araya getiriyor. Yani aktif gürültü önleme, sağlam pil ömrü, yüksek ses kalitesi ve hatta Google ANC’yi (Google Authenticator) ile gerçek zamanlı çeviri, uzamsal ses gibi güzellikler. Ayrıca IPX4 sertifikası sayesinde, herhangi bir açıdan gelen su sıçramalarının cihaza zarar vermesi de önleniyor.

Bu arada bilmeyenler için belirtelim, Uzamsal ses ile ses, yalnızca önden, arkadan ve yanlardan değil, aynı zamanda yukarıdan ve aşağıdan geliyormuş gibi görünmesi için bir araya gelir. Temelde 360 ​​derecelik bir ses deneyimi yaratır.

En iyi gürültü engelleme performansı

Pixel Buds Pro, Google ANC’yi (Google Authenticator) sunan ilk modeli. Bu modelde yer alan özellikler, Google’ın kablosuz kulaklık konusunu ne kadar ciddiye aldığını ortaya koyuyor. Aslında Buds Pro, Google’ın kendi deyişi ile “bugünkü kablosuz kulaklıklarda en iyi gürültü engelleme performanslarından birini” sunuyor .

Elbette buna inanmak için önce onları deneyimleyerek, ses kalitesini ve gürültü önleme özelliğini test etmemiz gerekecek. Ancak kağıt üzerindeki özelliklerine göz attığımızda Pixel Buds Pro bizlere oldukça ilgi çekici geliyor. ANC, sesi Google tarafından geliştirilen algoritmalar aracılığıyla çalıştıran özel bir 6 çekirdekli ses yongası tarafından etkinleştirilirken, sensörler tıkalı kulak hissini önlemek için kulak kanalınızdaki basıncı ölçer. Ek olarak, kulak ucundaki boşluklardan sızabilecek herhangi bir ses için yerleşik bir önlem mekanızması mevcut. Bu Google’ın Silent Seal olarak adlandırdığı bir özellik.

Telefon görüşmeleri veya çevrimiçi toplantılar sırasında arka plan gürültüsünü bastırmak için Google’ın AI sihirbazı tarafından desteklenir. Uzamsal Ses desteği ise, Pixel Buds Pro’ya bu yıl içinde bir yazılım güncellemesi ile eklenecek. Tahminimizce bu güncelleme Pixel 7’nin piyasaya sürüleceği zamanlarda olacak. Uzamsal Ses, onu destekleyen filmlerde ve TV şovlarında sizi “aksiyonun ortasına” koymayı amaçlayan bir ses deneyimidir.

Tabii ki bu, eller serbest Asistan entegrasyonu olmayan bir Google ürünü düşünülemezdi. Örneğin, yaya yol tariflerine ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, 40 dilde gerçek zamanlı çeviriden yararlanabilirsiniz. Cihazımı Bul desteği mevcut, böylece yalnızca birini kaybetseniz bile kayıp bir kulaklığı takip edebilirsiniz.

Pil ömrü, ANC kapalıyken 11 saatlik dinleme süresindedir. Açıkken ise, süreyi 7 saate düşürür, bu da sizi kıyıdan kıyıya bir uçuşta zaman geçirmeniz için, ya da çok uzun olmayan yolculuklar için oldukça yeterlidir. Şarj kutusunda şarj cihazı olup olmadığı henüz netleşmiş değil (bu arada kablosuz şarjı destekliyor), kutuda yer alsa dahi ekstra ücrete tâbi olabilir. Ayrıntılar geldikçe siz uruninceleme.net okurları ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir