28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Sosyal Medya

Elon Musk Twitter’ı satın aldı

Elon Musk yaptığı açıklama ile Twitter’ı satın aldığını duyurdu. Bu duyuru ile bir süredir konuşulan satış gerçekleşmiş oldu.

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk yaptığı açıklama ile Twitter’ı satın aldığını duyurdu. Kısa süre önce Twitter’ı hisse başına 54,20 dolar vererek satın almayı teklif eden Elon Musk sonunda muradına erdi. Musk sosyal medya ağını 44 milyar dolara satın aldı. Yapılan anlaşma Twitter tarafından da doğrulandı.

Öte yandan satın alma ile beraber Twitter özel bir şirket haline gelecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elon Musk şunları söyledi:

”İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” dedi. Musk, “Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak, Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var. Onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Öte yandan bu satın alma ile ilgili kafalar biraz karışık. bazı kullanıcılar özgürlük geleceğini düşünürken bazıları ise daha fazla sansürün geleceğinden endişe ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir