13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Sosyal Medya

Togg Twitter hesabı çalındı!

Togg

Togg Türkiye’nin Otomobil Girişimi Grubu’nun resmi Twitter hesabı siber saldırganlar tarafından kısa süreliğine de olsa ele geçirildi.

Çalışmaları son hız devam eden Togg ile ilgili üzücü bir haber geldi. Yerli otomobil girişimi Togg’un resmi Twitter hesabı kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerde çalındı. Dün gece saatlerinde istenmeyen mesaj paylaşımlarının görüntülenmesiyle ortaya çıkan durum ile ilgili resmi açıklama da geldi.

Olaya hızlı bir şekilde müdahale edildiğini belirten Togg yetkililerihesapların geri alındığını yine Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımla duyurdu.

Öte yandan hesap ele geçirildiği süre içinde saldırganların Opensea üzerinden satışa koydukları NFT’leri sergiledikleri görüldü. Yaklaşık 30 dakika boyunca saldırganların elinde kalan hesap daha sonra Togg tarafından geri alındı. Bu süre boyunca saldırganlar Togg’un Twitter hesabının kapak fotoğrafını da değiştirdi. Konuyla ilgili açıklamada araştırmaların devam ettiği belirtildi.

Konuyla ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapıldı:

Hesabımız bir süreliğine kötü niyetli kişi ya da kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış, kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür. Duruma anında müdahale edilerek hesap yönetimi geri alınmıştır. Konuyla ilgili teknik incelemelerimizi sürdürüyoruz. Bilginize sunarız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir