24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

AOC’den 100 Hz yenileme hızlı monitör

Ekran uzmanı AOC, B2C monitör ürün grubu B3 Serisi’ne katılan, değer odaklı yeni, şık QHD modelini gururla sunar.

27 inçlik (68.6 cm) ekran AOC Q27B3CF2, zarif tasarımı işlevsel kusursuzluk ile birleştirerek hem evlere hem de ofislere yüksek değerde bir QHD çözünürlük (2560×1440) getiriyor. 100 Hz yenileme hızı, USB-C konektivite (65 W Güç Temini dahil) ve Adaptive-Sync gibi özellikler, Q27B3CF2 modelinin, istisnai bir fiyat noktasında geniş yelpazede kullanıcıların üretkenliğini ve konforunu güçlendirmek için tasarlandığını gösteriyor.

AOC Q27B3CF2: Ultra dar çerçeveli, zarif tasarım, USB-C 65 W PD ve profesyoneller için 100 Hz yenileme hızı.

Q27B3CF2 modelinin kilit özellikleri
  •  Keskin, ayrıntılı görüntüler için geliştirilmiş piksel yoğunluğu (109 ppi) sunan, QHD çözünürlüklü 27 inçlik IPS paneli.
  • Ultra dar çerçeve tasarımı, kolay, pürüzsüz çoklu monitör kurulumlarını mümkün kılar.
  • 65 W USB Güç Teminine sahip USB-C girişi ve iki USB-A portu, bağlantıları kolaylaştırır ve kablo yayıntısını azaltır.
  • 100 Hz yenileme hızı, Adaptive-Sync ve sosyal medya bildirimlerinde ve websitelerinde akıcı bir kaydırma için (daha yüksek piksel overdrive ayarları ile) 4 ms GtG’ye ve 1 ms MPRT’e çıkabilen hızlı tepki süreleri, hız dolu içeriğin akıcı şekilde görüntülenmesi aynı zamanda da rahat bir gaming deneyimi.
  • Daha fazla görüntüleme konforu için LowBlue modu ve Flicker-Free teknolojisi.
  • Dahili güç temini ve VESA montajı seçeneği, olağan dışı ortamlara kurulduğunda esnekliği artırır.
İyileştirilmiş konektivite ve görüntüleme konforu

65 W USB Güç Temini sunan 1×1 portu ve DisplayPort Alt modunu destekleyen USB-C 3.2 Gen sayesinde, Q27B3CF2 ile mobil bir cihaza ya da masa üstü bilgisayara bağlanmak çocuk oyuncağı. Bu da diz üstü bilgisayarları güç kaynağına bağlarken ve ekran eklerken tek kablolu bir çözüm demek, böylece çalışma ortamı yalınlaştırılmış oluyor. Ayrıca bir HDMI 2.0 girişi de çeşitli eski ve yeni kaynakların bağlantısını da mümkün kılıyor. İki ek USB-A 3.2 Gen 1×1 portu ve bir USB upstream portu da çevre birimlerinin doğrudan monitöre bağlanabilmesini sağlıyor, böylece hem monitörün çok yönlülüğü güçlendirilmiş oluyor hem de masa üstündeki yayıntı azalıyor.

Modern profesyonel ve ev kullanımı için optimize edildi

AOC Q27B3CF2 sadece güzel görünmekle kalmıyor, model ayrıca kullanıcı rahatlığı da düşünülerek hazırlandı. LowBlue modu ve Flicker-Free teknolojisi gibi özellikler ekran başında uzun saatler geçirenlerin gözlerini daha az yoruyor. Üstelik bu monitör, aralarında 110 mm yükseklik ayarının da olduğu çeşitli ergonomik ayarlar da sağlıyor ve bu sayede bireysel tercihleri kolaylaştırıyor ve sağlıklı bir çalışma duruşunu destekliyor. VESA montajı seçeneklerine uygunluğu ise farklı kurulum gereksinimlerini karşılama esnekliğini daha da artırıyor.

Tasarımın ve işlevselliğin kullanıcı deneyimini yukarıya taşıdığı yer

Q27B3CF2 ultra dar çerçeveleri ile göze çarpıyor, bu da onu estetik cazibeden ödün vermeden çoklu monitör gerektiren kurulumlar için çekici bir seçenek haline getiriyor. 27 inçlik IPS panel, 109 ppi piksel yoğunluğunda keskin, canlı bir ekran sunarak ayrıntıların keskin ve net olmasını sağlıyor. 178°/178° geniş görüntüleme açıları, doğrudan olmayan açılardan görüntülendiğinde bile ekrandaki görüntünün canlı ve çarpıcı olmasını garanti ediyor. İster modern çalışma ortamlarında profesyonel kullanım için olsun, ister herhangi bir home ofise şık bir ek olarak düşünülsün, Q27B3CF2 içinde bulunduğu ortama pürüzsüz şekilde karışıyor ve bir yandan da sıradışı bir görsel kalite sunuyor.

Evden çalışanların ve temel ofis kullanıcılarının günlük gerekliliklerine odaklanılarak tasarlanan Q27B3CF2, AOC’nin piyasaya cazip bir fiyatta pratik, yüksek kaliteli ekran çözümlerini getirmede bir sonraki adımını temsil ediyor. Şık tasarım, yüksek performans ve kullanıcı merkezli özelliklerinin bir arada olması, modelin ofisteki çalışmadan sıradan bir eğlenceye kadar, çeşitli görevler için çok yönlü bir tercih olmasını sağlıyor.

Fiyatlandırma ve piyasaya çıkış

Zamanı aşan QHD çözünürlüğü ve çok yönlü özellikleri sayesinde, AOC Q27B3CF2 monitörü, sunduğu tasarım, performans ve konfor dengesi ile, geniş yelpazede yer alan ev ve ofis kurulumlarının ayrılmaz bir parçası olacak. Ayrıca AOC’nin B3 Serisi 24 inçlik ve 27 inçlik Full HD çözünürlüklü modeller de sunuyor. Bu modeller, yüksekliği ayarlanabilir ayaklı (24B3CF2, 27B3CF2) ya da yüksekliği ayarlanabilen bir ayak olmadan (24B3CA2, 27B3CA2) sunuluyor. Hepsinde 100 Hz yenileme hızları ve USB-C bağlantısı var ve modeller her tür ev ve iş kullanıcısına hizmet sunuyor.

AOC Q27B3CF2, Mayıs 2024’ten itibaren KDV dahil 289 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyattan piyasada bulunabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir