30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

AOC, Graphic Pro U3 Serisi ile içerik üreticilerini güçlendiriyor

Ekran uzmanı AOC, yaratıcı profesyonellerin benzersiz gereksinimleri için özenle hazırlanmış yeni bir monitör serisini gururla sunar. Sıradışı renk doğruluğu, son teknoloji ürünü özellikleri ve zarif, ödüllü bir tasarıma sahip AOC Graphic Pro U3 Serisi fotoğrafçıların, görsel sanatçıların, tasarımcıların, editörlerin, yayıncıların, yapımcıların ve gaming endüstrisi profesyonellerinin çalışma biçimlerini kökten değiştirecek. Graphic Pro U3 ürün grubu, üç model sunuyor: iki adet 27 inçlik (68.6 cm) ekran – QHD çözünürlüklü Q27U3CV ile 4K UHD çözünürlüklü U27U3CV ve daha büyük, 4K UHD çözünürlüklü, 31.5 inçlik (80 cm) U32U3CV.

Graphic Pro U3 Serisi’nde sınırlar olmadan yaratın, geliştirin, hayal edin.

AOC Ürün Yönetimi Başkanı Artem Khomenko, “AOC olarak, yaratıcı profesyonellerin, vizyonlarını hayata taşıyabilmek için en iyi araçlara gereksinim duyduklarını anlıyoruz”, dedi ve şunları ekledi: “AOC mirasında yeni bir döneme başlıyoruz. Yeni Graphic Pro U3 Serimiz bizim ekran teknolojilerindeki uzmanlığımızın ve üreticileri zanaatlerinin sınırlarını zorlamaları için güçlendirecek yüksek kaliteli, yüksek performanslı monitörler sunma taahhüdümüzün sonucu. İstisnai renk doğruluğu, Calman Ready ile donanım kalibrasyonu, çok yönlü USB-C bağlantısı ve zarif tasarımı ile yeni Graphic Pro monitörleri, içerik üreticileri ve tasarımcılar için mükemmel araçlar sunacak.”

Calman Ready ile yüksek renk doğruluğu ve donanım kalibrasyonu

Graphic Pro U3 Serisi, her tonun tam doğruluk ile üretilmesini sağlayan DeltaE < 2 ile etkileyici bir renk doğruluğuna sahip. Bu monitörler, %98 DCI-P3 renk alanı kapsamı ile görselleri gerçekten hayata taşıyan, geniş bir renk gamı sunuyor.

Graphic Pro U3 serisinin göze en çok çarpan yanı ise Portrait Displays’in Calman renk kalibrasyon yazılımı ile doğrudan iletişime olanak veren Calman Ready sertifikası. Monitörler, Calman yazılımı ile otomatikleştirilmiş kalibrasyon kapasitelerini (AutoCal™) güçlendirerek nokta atışı renk doğruluğu için monitörün kolay, doğru ve hızlı kalibrasyonuna olanak sağlıyor. Bu kalibrasyon, en iyi görüntü performansı için monitörün donanımındaki ölçekleyici seviyesinde RGB üçlüsü kontrolü ve 1B/3B-LUT profilleme sağlar. Sadece görüntü ayarını gerçekleştiren özel ICC profilleriyle karşılaştırıldığında, 1B/3B LUT (arama tablosu) çözümünün avantajı, renk doğruluğunu büyük ölçüde artıran, donanım seviyesinde doğrudan ekran kalibrasyonu olmasıdır.

Çok yönlü konektivite ve yüksek performans özellikleri

AOC, grafik tabletlerin, kart okuyucuların, hızlı harici sürücülerin ve diğer çevre birimlerinin yaygın olarak kullanıldığı yaratıcı iş akışlarında pürüzsüz bağlantının önemini anlıyor. Graphic Pro U3 Serisi aralarında HDMI 1.4/2.0, DisplayPort 1.4’ün de olduğu çeşitli portlar ile donatılmış olarak sunuluyor ve RJ-45 girişli, çok yönlü bir USB-C hub’a da sahip. USB-C hub (USB 3.2 Gen2’li, 10 Gbps bant genişliğine sahip) ekranı genişletmek için DisplayPort Alt modunu destekleyen bir USB-C yukarı akış portuna, 96 W Güç Teminine, Ethernet pass-through özelliğine ve ek cihazları bağlamak için, 15 W Güç Teminli, ikinci bir USB-C aşağı akış portuna sahip. Son olarak da, 4 adet USB-A portu, ek çevre birimlerini bağlamak için hub’ı tamamlıyor. Üreticiler, USB-C ile 96 W’a çıkabilen Güç Temini ile eş zamanlı olarak veri iletip içerik görüntülerken bir yandan da diz üstü bilgisayarlarını şarj edebilirler.

U27U3CV ve U32U3CV modellerinde KVM anahtarları için üçüncü bir USB-C aşağı akış portu daha bulunuyor, böylece USB hub’larına bağlanmış klavye ve fare üzerinde, monitörün iki farklı USB-C portuna bağlı kişisel bilgisayarlar arasında geçiş yapılabilir.

Q27U3CV modelinde ise bir DisplayPort çıkışı var ve model, kablo yayıntısını azaltmak için çok sayıda monitörü daisy-chain ile bağlamak için DisplayPort’un HBR3 yüksek bant genişliğini de destekliyor.

Tüm modeller, prestijli Red Dot Tasarım Ödülü 2023’ü kazanan şık ve modern bir tasarıma sahip.

Yaratıcı profesyoneller için, göz alıcı bir güzelliğe sahip bir ekran, aynı zamanda ilham da verir. Bütün modellerin, prestijli 2023 Red Dot Tasarım Ödülü kazanmış, şık, modern bir tasarımının olması, onların her yaratıcı çalışma alanına şık bir ek olmalarını sağlar. Geniş bir yelpazedeki eğme, sağa sola dönme ve pivot ayarlarına sahip, 150 mm yüksekliği ayarlanabilir bir ayağa sahip bu modeller, kullanıcıların kendileri için en rahat ve en sağlıklı pozisyonu bulmaları için hazırlar. Modellerin geri dönüştürülebilir, kağıt destekli çevre dostu bir ambalaj ile sunulması, Graphic Pro U3’ün en son çevre düzenlemelerine uygun olmasını sağlıyor.

Q27U3CV: QHD (2560×1440) çözünürlük, 60/75 Hz yenileme hızı ve VESA DisplayHDR 400 sertifikasyonuna sahip, 27 inçlik IPS paneli. 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.4 girişi, 1x DisplayPort 1.4 çıkışı, 1x RJ-45, 2x USB-C (1 yukarı akış, 1 aşağı akış) ve 4x USB-A port çok yönlülüğü artırır. 2x 3W hoparlöre sahiptir.

U27U3CV: Keskin 4K UHD (3840×2160) çözünürlük, 60 Hz yenileme hızı ve VESA DisplayHDR 400 sertifikasyonuna sahip, 27 inçlik Nano-IPS paneli. Çoklu monitör kurulumlarında daha fazla odak için 4 taraftan da çerçevesiz bir tasarıma sahiptir. 2x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4, 1x RJ-45, 3x USB-C (1 yukarı akış, 2 aşağı akış) ve 4x USB-A port ve bir KVM anahtarı çok yönlülüğü artırır. 2x 3W hoparlöre sahiptir.

U32U3CV: Keskin 4K UHD (3840×2160) çözünürlük, 60 Hz yenileme hızı ve VESA DisplayHDR 400 sertifikasyonuna sahip, 31.5 inçlik Nano-IPS paneli. 2x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4, 1x RJ-45, 3x USB-C (1 yukarı akış, 2 aşağı akış) ve 4x USB-A port ve bir KVM anahtarı çok yönlülüğü artırır. 2x 3W hoparlöre sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir