13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

AOC GAMING C27G4ZXE ile hayalet uçak modu aktif

AGON by AOC’nin 27 inçlik kavisli monitörünün 280 Hz üstünlüğü ile rakipler geride kalıyor

Dünyanın önde gelen oyun monitörleri1 ve IT aksesuvar markalarından AGON by AOC, sürükleyici, yüksek yenileme hızlı gaming’in sınırlarını zorlayan, kavisli, 27 inçlik (68.6 cm) Full HD monitör AOC GAMING C27G4ZXE’yi sunmaktan büyük heyecan duyar. Bu yıl piyasaya çıkartılan yeni G4 oyun ürün grubunun bir parçası olan yeni C27G4ZXE modelinde, şık, ilhamını “hayalet uçak”tan alan açılı bir tasarım, 1500R kavis ve etkileyici 280 Hz yenileme hızı bulunuyor ve modellerin, oyuncuların hikâye odaklı aksiyondan RPG oyunlarına, hız dolu yarışlardan simülasyon ya da shooter (nişancı) yarışlarına kadar geniş yelpazedeki müsabakaların keyfini çıkarmaları için mükemmel tercih olmalarını sağlıyor.

Her oyun kurulumunu yukarıya taşıyacak şık tasarım

C27G4ZXE, her oyun kurulumuna pürüzsüz bir şekilde uyan, gri ve siyah renk şemasında, modern bir tasarıma sahip. Monitörün ince çerçeveleri ve gövdesinin keskin çizgileri bir hayalet uçağı andıran zarif ve çekici bir görünümü beraberinde getirirken basit, kompakt ayak ise monitörün genel estetiğinden ödün vermeden sağlam bir taban sunuyor ve espor tutkunlarına klavye ve fareyi hareket ettirecek geniş bir alan sağlıyor. 100×100 VESA montaj uyumluluğu ile C27G4ZXE modeli çoklu monitör kurulumlarına monitör kolları ile de uyumlu.

1500R kavis ile sürükleyicilik

AOC GAMING C27G4ZXE’nin yumuşak 1500R kavisi, görselleri bozmadan kullanıcının görüş alanını hafifçe sarmalayarak gerçekten sürükleyici bir oyun deneyimi yaratıyor. Kavisli ekran, insan gözünün doğal kavisini taklit ederek uzayan oyun seanslarında daha rahat ve insanı içine çeken bir görüntüleme deneyimi sunuyor. İster bir yarış simülatörünün kokpitine dalıyor olun, ister geniş, açık dünyaları keşfe çıkın, C27G4ZXE’nin kavisi oyuncuları aksiyonun derinliklerine çekiyor.

Rekabet avantajı için yıldırım hızında 280 Hz yenileme hızı

Hayret verici 280 Hz yenileme hızı ile, AOC GAMING C27G4ZXE inanılmaz akıcı ve yanıt verebilir bir oynanabilirlik sunarak oyunculara hız dolu karşılaşmalarda gereksinim duydukları rekabet avantajını sağlıyor. En yüksek piksel overdrive ayarında, monitör 1 ms’e kadar çıkabilen GtG tepki süresi elde ederek hayalet görüntünün ve hareket bulanıklığının en aza indirilmesini sağlar. Hareket netliğinin üst düzey önem taşıdığı durumlarda, C27G4ZXE yanıp sönen bir arka aydınlatma kullanan, gelişmiş bir MBR (Motion Blur Reduction – Hareket Bulanıklığı Azaltma) moduna sahip. Bu mod, piksel geçişlerinin fark edilmemesini sağlar ve MPRT’yi (Moving Picture Response Time – Hareketli Görüntü Tepki Süresi) neredeyse hiç bulanıklık içermeyen görseller için, etkileyici 0.3 ms’e düşürür.

Optimal performans için Full HD çözünürlük

AOC GAMING C27G4ZXE’nin Full HD çözünürlüğü (1920×1080) görsel netlik ve performans arasında ideal bir denge tutturuyor. Bu çözünürlük ortalama GPU’ların bile çoğu müsabakada monitörün etkileyici 280 Hz yenileme hızını elde etmesini sağlayarak oyuncuların C27G4ZXE’nin yıldırım hızındaki performansının, daha ilk günden itibaren en üst düzey donanım gerekmeksizin bütün faydalarıyla keyfini çıkarmalarını garanti eder.

HDR10 destekli, yüksek kontrastlı Hızlı VA paneli

C27G4ZXE, 4000:1 kontrast oranlı, nefes kesen görsel bir deneyim için derin siyahlar ve canlı renkler sunan, yüksek kontrastlı Hızlı VA paneline sahip. HDR10 desteğiyle bir araya geldiğinde, monitör daha da geniş parlaklık ve renk düzeylerini görüntüleyebilir, böylece hem karanlık hem de aydınlık sahnelerdeki ince ayrıntıları açığa çıkararak oyun dünyasının sürükleyiciliğini daha da artırır.

Yırtılmasız gaming için Adaptive-Sync

Ekran yırtılmasını ve tutukluğu ortadan kaldırmak için AOC GAMING C27G4ZXE, Adaptive-Sync teknolojisini destekleyerek monitörün yenileme hızını GPU’nun çıkışı ile eş zamanlar ve pürüzsüz ve akıcı bir gaming deneyimi sağlar. Bu teknoloji, oyuncuların dikkatlerini dağıtan görsel artefaktlar olmadan, grafik kartları ne olursa olsun, oyuncuların akıcı oynanabilirliğin keyfini çıkarabilmelerini sağlar.

Farklı gereksinimler için yüksek yenileme ailesi

AOC GAMING C27G4ZXE, bu yaz AGON by AOC tarafından piyasaya çıkartılan 280 Hz yenileme hızları sunan bütçeye uygun, gaming monitörleri ailesine katılıyor. Bu ailede, 27 inçlik, düz, Hızlı VA paneline ve yüksekliği ayarlanabilir ayağa sahip 27G2ZN3/BK ya da 27 inçlik, kavisli, Hızlı VA paneline ve yine yüksekliği ayarlanabilir ayağa sahip C27G2Z3/BK gibi modeller bulunuyor.

Fiyatlandırma ve piyasaya çıkış

AOC GAMING C27G4ZXEAğustos 2024 sonundan itibaren, 3 yıl garantili olarak, KDV dahil 279 USD üretici tarafından tavsiye edilen fiyattan satışa sunulacak.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir