24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

Binance, Bitcoin Pizza Günü’nü 5 kıtadan 20 farklı ülkede kutladı

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Bitcoin Pizza Günü’nü kutlamak için Türkiye dahil pek çok ülkede pizza dağıtımı ve pizza etkinlikleri gerçekleştirdi. 100’den fazla ülkede 190 milyon kullanıcıya hizmet veren Binance, 6 gün boyunca tüm dünyada tüketicilere ulaşmak için 5.000’den fazla pizza dağıtırken, Bitcoin Pizza Günü’nü küresel çapta sahiplenerek hem kripto hem de kripto olmayan kullanıcıları eğitmek üzere etkinlikler gerçekleştirdi.

17 Mayıs’ta başlayıp 22 Mayıs’a kadar devam eden olan küresel kutlamalarda İstanbul, Tayland, Paris, Dubai, Avustralya, Meksika, Brezilya, Arjantin ve diğer birçok simgesel konumda etkinlikler düzenlendi. Fiziki pizza partileri, özel Binance markalı pizza kamyonetleri ve kripto topluluğunun önde gelen isimlerinin Binance teslimat scooter’ları ile pizza dağıtımları, tüketicilerin ve topluluk üyelerinin markayla doğrudan etkileşim kurması ve kripto tarihinin ilk gerçek hayattaki satın alımını kutlaması için heyecan verici ve ilgi çekici anlar yaratıldı.

Türkiye’de de Bitcoin Pizza Günü’nü kutlayan Binance TR çeşitli pizza etkinlikleri gerçekleştirerek, özellikle kripto varlıklar hakkında bilgi almak isteyenlere yönelik temel eğitimler gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Binance’in Türkiye Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan, işlem hacminin yoğun olduğu ve kullanıcıların ekranlardan ayrılmak istemeyebileceği bir yılda Bitcoin Pizza Günü’nün önemini vurgulayarak, “Kullanıcılarımızın, yatırımcılarımızın ve ekosistemin taleplerini anlamak bizim için çok önemli. Bu nedenle, ne kadar yoğun olduklarını bilerek Bitcoin Pizza Günü kutlamalarını onların ayağına getirmeyi hedefledik. Bu tür etkinliklerle yalnızca kripto varlıkların gerçek dünyadaki kullanım alanlarını kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda yoğun yatırımcı topluluğumuzun ihtiyaçlarını da karşılıyoruz” dedi.

Binance, Bitcoin Pizza Günü kapsamında Asya, Afrika, Güney Amerika, Avrupa ve Avustralya olmak üzere 5 kıtada Türkiye’nin de dahil olduğu 20 ülkede etkinlikler gerçekleştirirken, yatırımcıların ofisleri de dahil olmak üzere farklı noktalarda kutlamalar düzenledi. Eğitimler ve Pizza Atölyesi gibi fiziki etkinliklere katılanlar, Binance Topping Toss, Token Twister ve The BTD (Dip’i Satın Al) limbo barı gibi bir dizi etkinlik ve oyunu tamamlayıp, etkinlik sayısına göre ödüllerin kilidini açarak özel Binance ürünleri kazanma şansına sahip oldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir