28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Otomobil

Citroen Ami resmi olarak Türkiye’de satışa sunuldu

Citroen Ami yüzde 100 elektrikli otomobil Türkiye’de resmi olarak satışa sunuluyor. Minik araç ile ilgili detaylar ve videolu anlatımı haberimizde bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda YouTube kanalımızda videosunu da sizlerle paylaştığımız ve büyük ilgi gören yüzde 100 elektrikli otomobil benzeri Citroen Ami resmi olarak satışa sunuluyor. Markanın otomobil olarak tanımlamadığı ve dört tekerlekli motosiklet benzeri araç üzerindeki 5.5 Kw gücündeki batarya yardımı ile hareket ediyor. Maksimum hızı saatte 45 km olan aracı kullanmak için B sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekiyor.

Araç üzerinde bulunan entegre bir kablo yardımı ile 200V prizden 3 saat içinde yüzde 100 oranında şarj olabiliyor. Menzili 75 km olan aracın özellikle tatil beldelerinde ya da küçük şehirlerde kullanılması bekleniyor. İstanbul gibi büyük şehirlerde bu aracın belli bölgeler dışında kullanılması pek mantıklı görünmüyor. Ayrıca menzilin düşük olması, aracın sadece iki kişilik olması ve maksimum hızının 45 km olması kullanım alanını daraltan bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Citroen Ami Türkiye fiyatı

Bu ilginç aracın fiyatı 219.000 TL olarak açıklandı. Sadece online olarak satılacak olan Citroen Ami’nin ‘markanın açıklamasına göre) bu yıl içinde ülkemizde 500 adet satacağı öngörülüyor.

Aşağıdaki videoda YouTube kanalımızda sizlerle daha önce paylaştığımız Citroen Ami ile ilgili detayları görebilirsiniz.

 

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir