19 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
Oyun

Yayıncı olmak isteyenlere önemli tavsiyeler!

İnternet üzerinden oyun yayınları yapmak ve fenomen olmak isteyenler önerilerimizi bu haberde bulabilirsiniz. Son yılların popüler trendi internet üzerinden oyun yayınları yapmak. Günümüzde birçok genç internet üzerinden yaptığı bu yayınlarla kendi kitlesini oluşturuyor.

Yayıncılık kabuk değiştirerek büyük ve ışıltılı stüdyolardan internet ortamında evlere taşınıyor6. İzleyici kitlesiyle birlikte interaktif biçimde oyun oynayan yayıncılar ise yeni medya döneminin, yeni ünlüleri olarak dikkat çekiyor. Öyle ki küresel çapta izleyici kitlesinin yıl içerisinde 532 milyona ulaşması beklenen E-spor dünyasında etkili bir yayıncı olmak için gerekenleri ise Casper Excalibur 4 adımda paylaşıyor.

E-spor sektörü dikkatleri üzerlerine çekmeye devam ediyor. Evrensel paylaşılan bir kültüre dönüşmüş oyunlar, iyi oyuncularının ünlerini uluslararası boyuta ulaştırabilecek potansiyelde görülürken, E-spor sektörü takipçi ve izleyici sayısını giderek artırıyor. Newzoo’nun Küresel E-Spor ve Canlı Yayın Pazarı araştırmasında 2022’de küresel boyutta E-spor izleyicisinin yıllık %8,7 artışla 532 milyona ulaşacağına yer veriliyor.

İzleyicilerini uzun saatler boyunca ekranda tutmayı başaran yayıncılar bazı ortak özelliklerde buluşuyor. Bunlardan en önemlisi ise tüm hünerlerini ortaya koydukları bilgisayarlar. Yayın kalitesinin en az oyun becerileri kadar ön plana çıkması, yayıncıları iyi bir işletim sistemine ve güçlü bir ekran kartına sahip olan bilgisayarları tercih etmeye yönlendiriyor.

  1. Gelişen sektör daha fazla performansı gerektiriyor. İyi bir işletim sistemi ve güçlü ekran kartı gerekliliği artık her zamankinden daha ön planda. Büyümeye devam eden E-spor dünyası bilgisayar üreticilerini ve oyuncuları, performanslarını artırmaları yönünde zorluyor. Sektörde yaşanan devam oyunları gibi gelişmeler oyun severlerin ilgisini canlı tutarak sizin de sürekli güncel ve güçlü kalmanıza yer açıyor. Bilgisayarınızın oynadığınız oyunların kalitesini her zaman yakalamasına özen gösterin.
  2. Oyun aksesuarı tercihleriniz size yeni iş birlikleri ve güncellik sağlar. Sektörün büyümesi oyuncu performansları için geliştirilen aksesuarların daha çok talep görmesini sağladı. Yayıncılık alanında yeni iş birlikleri izleyici kitlenize yeni içerik üretmenize olanak verirken sizin de oyun deneyiminizi daha kaliteli hale getirir. Alternatiflerinin çeşitli olmasından dolayı izleyicilerin genelde 1 dakikada içerikleri tüketmekten vazgeçebildiği bilinen bu yayıncılık sektöründe oyun aksesuarları sizin görünürlüğünüze katkı sağlayabilir.
  3. Yayın takviminizi bilinçli oluşturun. Online platformlarda tüketici reflekslerini, üretilen içeriğin kalitesi önemli ölçüde etkiyor. Ürettiğiniz içeriğin kalitesi bazen yeterli olsa da sektörün dinamiklerini unutmamak önemini koruyor. Oyun sektörüne hakim olmak ve rakiplerinizi takip etmek, size yayın takviminizi oluşturmanızda fayda sağlayarak emin adımlarla ilerlemenizde yardımcı olabilir.
  4. Sizin için en uygun sistemi belirleyin. Sizin performansınız kadar beraber çalıştığınız bilgisayarınızın yeterliliği de sizi ileriye taşıyabilir.
Tam bir Genshin Impact uzmanı olan Ayşe Nil Çetin oyun sektörüne özel bir ilgi duymaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir