24 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Güncel

Cep telefonu tarifelerine zam geliyor!

cep telefonu

Cep telefonu tarifelerine büyük zam gelebilir. İşte BTK’nın tarifelere yaptığı zam miktarı ve diğer detaylar.

Her şeyin fiyatının astronomik derecede arttığı günümüzde telefon tarifeleri de nasibini aldı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK tarafından yapılan yeni düzenleme ile Mobil iletişimde uygulanan ücret tarifesinde değişikliğe gidildi. Yurtiçi aramalarda azami ücret 87.53 kuruştan 1.23 TL’ye yükseldi.

Yaklaşık yüzde 40 oranında yapılan bu artışla beraber mobil şebekelerden yapılan yurtiçi aramalarda azami ücret 87.53 kuruştan 1.23 TL’ye yükseldi. Ek olarak hat devir ücreti 23 lira 32 kuruşa, numara değişikliği 53 lira 20 kuruşa ve SIM kart değişimi de 53 lira 20 kuruşa yükseldi.

Elbette BTK’nın yaptığı bu düzenleme Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından fiyatlara aynen yansıtılmayabilir. Her operatör bu artışları farklı oranlarda yansıtabilir. BTK’nin yaptığı düzenleme üst limiti belirliyor. Operatörler bu rakamları baz alarak kendi tarifelerini oluşturuyor.

Yani bu artış vatandaşlara aynı oranda yansıtılmayabilir. Muhtemelen operatörler bir süre tarifelerine bu artışı yansıtmayacaktır. Eninde sonunda vatandaşa yansıyacak olan bu artışın hangi oranda olacağı şimdilik net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir