24 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Mobil

Galaxy Z Flip 4 beklenenden daha büyük pille gelebilir!

Z Flip 4 pil kapasitesi

Galaxy Z Flip 4 cep telefonunun beklenenden daha büyük bir pille gelebileceği iddia edildi. İddianın kaynağı olan kişi ise Galaxy Z Fold 4’ün önceki nesil ile aynı olan toplam 4.400 mAh kapasite sunacağını söylüyor. Daha önce ise telefonun önceki modelle aynı, yani 25W şarj hızına sahip olacağını ortaya sızdırılmıştı.

Ice Universe, şimdi de Galaxy Z Flip 4’ün 3.700 mAh pil kapasitesine sahip olacağını iddia ediyor. Önceki üç Z Flip telefonun tümü 3.300 mAh pil ile geldi. Bu pil ömrü Samsung’un kapaklı telefonları için sorunlu bir nokta oldu. Yakın tarihli bir rapor ise, pil kapasitesinin yalnızca 100 mAh artacağını ve bunun anlamlı bir artış olmayacağını iddia etmişti.

400 mAh’lik pil artışı

Elbette 400 mAh’lik bir artışın pil ömrü üzerinde daha derin bir etkisi olacağı bir sır değil. Ancak iki sızıntıdan hangisine inanacağınızı merak ediyorsanız, Ice’ın sızıntılarının çoğu zaman doğru çıktığını belirtebiliriz. Bununla birlikte, Samsung tarafından henüz onaylanmış bir bilgi ya da resmi bir açıklama mevcut değil.

Samsung’un daha küçük flip telefonlarının, Fold telefonlarından daha başarılı olduğu kanıtlandı. Ayrıca daha büyük bir pil, Galaxy Z Flip 4’ün 2022’nin en iyi katlanabilir telefonu olma şansını artırabilir. Görünüşe göre Flip 4 25W şarjla donatılacağından, telefonu daha hızlı şarj edebileceksiniz.

Her iki telefonun da daha önce Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus tarafından desteklenmesi bekleniyordu. Ancak şimdi Snapdragon 8 Gen 1’in geliştirilmiş sürümünün ertelenebileceği hakkındaki söylentiler var. Söylentilerin, Samsung’un planlarının etkilenip etkilenmeyeceğini merak ediyoruz.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus, iddiaya göre 8 Gen 1’den daha hızlı ve daha enerji dostu olacak. Bu, teorik olarak pil ömrünü artırmaya yardımcı olacak. Çip, görünüşe göre daha iyi performans için daha hızlı UFS 4.0 depolama standardı ile eşleştirilecek.

Diğer özelliklere gelince, Flip 4’ün Flip 3’ten daha büyük bir harici ekrana sahip olduğu söyleniyor. Fold 4 daha iyi kameralarla donatılmış olabilir. Merak ediyorsanız belirtelim; Samsung’un telefonları ağustos ayında tanıtması bekleniyor.

Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 ile ilgili yeni bilgiler geldiğinde, siz değerli uruniceleme.net okurları ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir