30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Kripto Para

Binance dünyada ilk kez Türkiye için çağrı merkezi kurdu

Binance

Ünlü kripto para borsası Binance, ilk çağrı merkezi hizmetini Türkiye için başlattığını açıkladı. Dünyada ilk kez Türkiye için hazırlanan bu hizmet sadece belli müşteriler tarafından kullanılabilecek. Hizmetin şimdilik pilot aşamasında olduğu da açıklandı.

Kripto para borsası, yeni başlattığı çağrı merkezi hizmetlerinin ilk durağı olarak Türkiye’yi seçtiğini duyurdu. Türkiye’deki VIP ayrıcalıklara sahip müşterilerine uygulama üzerinden 7/24 müşteri hizmetleri desteği sağlayan Binance, henüz test aşamasında olan bu hizmeti tüm ülkelerde faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

Dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto varlık altyapı sağlayıcısı, bir ilki Türkiye’de gerçekleştirerek, Türkçe çağrı merkezi hizmetlerini başlattığını duyurdu. Paris Blok Zinciri Haftası Zirvesi’nde konuşan şirketin CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada, Türkçe müşteri hizmetleri sistemini şu an test ettiklerini belirterek, “Sadece mesajlaşma üzerinden müşteri desteği sağlıyoruz, ileriki dönemlerde telefonla da tüm ülkelerde bu hizmeti başlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Pilot uygulama Türkçe olarak başladı

Türkiye’deki kripto para ekosisteminin büyümesine ve güçlendirilmesine verdiği önemle yatırımlarını sürdüren kripto para borsası, çağrı merkezi hizmetlerini ilk kez Türkçe olarak başlattı. Türkiye’deki pilot uygulamadan ilk etapta sadece VIP müşterileri yararlanabiliyor.

Dolandırıcılık vakalarını başlamadan bitirmek adına müşteri desteği ekibi ile yapılacak görüşmeler borsanın uygulaması üzerinden gerçekleştirilirken, kullanıcılar cep telefonu numarası üzerinden değil, Binance uygulaması üzerinden aranıyor ve görüşmeler aramayı kabul etmeleri halinde gerçekleştiriliyor.

Kullanıcılarına sunduğu hizmeti her geçen gün genişletmeyi amaçlayan Binance, 7/24 müşteri desteği hizmetiyle müşterilerinin ihtiyaçları olan her bilgiye hızlı, akıcı ve kapsamlı şekilde erişebilmelerini hedefliyor. Kullanıcılarına şu anda sadece mesajlaşma üzerinden müşteri desteği veren Binance, önümüzdeki dönemde tüm ülkelerde çağrı merkezi hizmetine geçmeye hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir