24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Donanım

Xiaomi’den 15X zoom yapabilen gözlük kamerası

Xiaomi yeni Mijia Akıllı Gözlük ile 50 MP çözünürlüklü bir kamerayı 15X zoom ile birleştiriyor.

Birbirinden ilginç ve farklı ürünler geliştirmesiyle bilinen Xiaomi şimdi de gözlük şeklinde bir kamera üretti. Mijia Smart Glasses adı verilen bu akıllı gözlük üzerinde 50 MP çözünürlüklü bir kamera barındınıyor. Üstelik bu kamera 15X zoom yapabiliyor.

Gözlükte 2 adet kamera bulunuyor. Birinci kamera 50 MP çözünürlük sunarken, 8 MP çözünürlüklü ikinci kamera ise 15X zoom özelliği ile donatılmış. Gözlük üzerinde bulunan pil ile 100 dakika video kayıt yapabiliyor. Yakınlaştırma yapabilen kamerada 5X optik zoom özelliği bulunurken 15X’e kadar hibrid zoom imkanı da sunuluyor.

Mijia Akıllı Gözlükte 1020 mAh kapasitesinde bir pil bulunuyor ve 10W manyetik şarj özelliğine sahip. Ağırlığı sadece 100 gram olan gözlükte bir de Sony tarafından geliştirilen Micro OLED bir ekran bulunuyor. Bu ekranın parlaklığı ise 3000 Nits.

Gücünü Quallcomm Snapdragon işlemciden alan gözlükte 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunuyor. Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 özelliği ile gelen gözlük özellikle bir konuyu anlatırken insan bakış açısına ihtiyaç duyanlara hitap ediyor. Özellikle Vlog çekimlerinde kullanılabilecek olan bu gözlük ortalama bir cep telefonu kalitesinde video oluşturmaya imkan sağlayacak.

Gözlüğün hangi çözünürlüklü video kayıt edebildiği açıklanmadı. Ancak 4K 60 fps video kayıt özelliğinin olacağını tahmin ediyoruz. Satış fiyatı 370 dolar olarak belirlenen ürün 3 Ağustos’tan itibaren raflardaki yerini alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir