24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Dijital Platformlar

Spotify Türkiye fiyatlarına zam yaptı

Spotify Türkiye’deki abonelik ücretlerini artırdı. İşte yeni fiyatlar.

Dijital müzik platformu Spotify, Türkiye’deki abonelik ücretlerine zam yaptı. Enflasyonun altında kalan artışlar kullanıcıları üzmemiş gibi görünüyor.

Yeni güncelleme ile daha önce 17,99 TL olan aylık Bireysel abonelik paketinin fiyatı 20,99 TL oldu. Daha önce 20,99 TL olan Duo paketinin fiyatı ise 23,99 TL’ye yükseltildi. Aile paketinde de benzer bir artış yapıldı. Buna göre daha önce 27,99 TL olan Aile paketinin yeni fiyatı ise 34,99 TL oldu. Platformun en uygun fiyatlı paketi olan Öğrenci paketinde ise ücret 8,99 TL’den 10,49 TL’ye yükseltildi.

Ek olarak halen bu paketlerden birine üye olanlar yeni fiyatlarla ödemeye 60 gün sonra yani 2 ay sonra başlayacaklar. Yani mevcut aboneler bu fiyatlandırmaya Ekim ayından itibaren başlayacak. Ancak platforma yeni abone olanlar güncellenmiş fiyatlardan ödeme yapacak.

Abonelerine aşağıdaki gibi mesajlar gönderen Spotify yeni paketlerin 60 gün sonra geçerli olacağını da duyurmuş oldu:

Tadını çıkaracağın yeni içerikler ve özelliklerle en iyi deneyimi sana sunmak amacıyla yenilik ve yatırım yapmaya devam edebilmemiz için 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren Premium Aile planının fiyatını artırıyoruz.

Daha önce ayda 29,99 TL olan Premium Aile planının yeni fiyatı ayda 34,99 TL olacak. Premium Aile üyesi olduğundan mevcut fiyattan 60 gün boyunca yararlanabileceksin. Yani, yeni fiyat senin için Ekim ayındaki fatura tarihinden itibaren geçerli olacak.

Fiyat artışlarına baktığımızda yaklaşık yüzde 20 oranında bir güncelleme yapıldığı görülüyor. Bu artışın insaflı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir