24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Sosyal Medya

WhatsApp yeni bir özellik üzerinde çalışıyor!

WhatsApp

WhatsApp, yaptığı güncellemeler ile yeni özellikler getirmeye devam ediyor! Popüler anlık mesajlaşma platformu, şimdi de kaybolan mesajlar için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor! Eğer bu özellik kullanıcılara sunulur ise, kullanıcılar kaybolan mesajları saklayabilecekler.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp, yeni güncellemeleriyle kullanıcılarının deneyimlerini daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Ancak bu özelliği sunmasının mantığını açıkçası biz anlayamadık. Zira zaten kaybolmasını istediğimiz mesajların, saklanıyor olabilmesini öyle sanıyoruz kimse istemez.

Kaybolan mesajlar artık saklı hale gelecek

WhatsApp kaybolan mesajlar nedir? Bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Bu özellik akıllı telefon, tablet gibi cihazlarda şu şekilde çalışmaktadır; WhatsApp uygulamasını kullanan kullanıcılar, 7 günlük süre içerisinde uygulamayı açmaz, kullanmazsalar kendilerine gönderilen mesajlar kaybolmaktadır. Diğer yandan ise, gelen mesajın ön izlemesi uygulama tarafınızca açılana kadar bildirimlerde görülmeye devam edecektir. Aynı zamanda ilgili mesajı görüntülediğinizde, mesaj kendini yok eder. Yani ikinci kez görüntüleyemezsiniz.

Az önce bahsettiğimiz yeni özellik sayesinde kullanıcılar, kaybolan mesajları saklama şansına sahip olacak. Bu özelliği neden saçma bulduğumuzun şimdi daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum. Yani zaten bir kez görüntülendikten sonra kaybolmasını istediğimiz bir mesajı, karşı tarafın saklayabilmesini kim niye istesin ki?

İlk olarak 2022’nin 2. çeyreğinde ortaya çıkan özellik, uygulamanın 22.14.0.70 iOS beta sürümünde ortaya çıktı. Geliştirme aşamasında olan özellikle birlikte kaybolan mesajlar modunun açık olduğu mesajları saklayabiliyor olacaksınız.

Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir