28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Sosyal Medya

WhatsApp çevrim dışı mesajlaşma özelliği sunacak!

WhatsApp

WhatsApp’a yeni bir gizlilik özelliğini daha duyurdu! Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, çevrim içi görünmeden mesajlaşmanızı sağlayacak yeni bir özellik sunacak. Bu özellik sayesinde çevrim içi olduğunuzu diğer kullanıcılardan gizleyerek mesajlaşabileceksiniz.

Gizliliğe önem veren mesajlaşma platfırmu WhatsApp’a, geçtiğimiz günlerde yeni bir özellik daha geldi. Bu özellik; “Şunlar Hariç Kişilerim” seçeneğiydi. Özellik, profil fotoğrafı ve durum gibi bilgileri daha fazla gizleyebilme imkanı sunuyor. Her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcı taleplerini karşılayan şirket, sızıntılara göre şimdi de çevrim içi durumlarını gizleme özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere WhatsApp, kullanıcılarına son görülmelerini gizleme seçeneği zaten uzun zamandır sunmaktaydı. Bu özellik birilerine görünmek istemeyip daha fazla gizlilik isteyen kullanıcılar için yeterli değil. WhatsApp, bünyesine yeni eklenmesi beklenen çevirim dışı özelliği sayesinde, kullanıcıların kendilerinin çevrim içi durumlarını takip eden birileri varsa onlardan gizlenmeyi vadediyor.

Ancak belirtmeliyiz ki şu anda bu özellik beta sürümüne dahi gelmiş değil. Şu an için sızıntıdan ibaret olan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında ise şimdilik resmi bir açıklama yapılmadı. Yeni özellik ile yeni detaylara ulaştığımızda siz değerli uruninceleme okurları ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Siz değerli okurlarımızın WhatsApp’ın gizlilik özellikleri hakkında ne düşündüğünü merak ediyoruz. Gizlilik ile ilgili eklenmesini istediğiniz başka özellikler var mı? Varsa bu özellikler neler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir