28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

TP-Link’ten yeni akıllı ışık şeridi

TP-Link, Tapo akıllı ev çözümleri ailesine yeni bir ışık şeridi modeli daha ekledi. Apple HomeKit desteği olan Tapo L930-5 model ışık şeridi ile 50 farklı renk bölgesi ayarlanabiliyor; her ortam ve ruh haline uygun aydınlatma yapılabiliyor.

Akıllı ev çözümleri pazarında Tapo markasıyla Türkiye’de yer alan TP-Link, yeni bir akıllı ışık şeridi modelini satışa sunuyor. Tapo L930-5 model adlı ışık şeridi, çok renkli, bölgesel renk kontrolü özelliğine sahip ve Apple HomeKit desteği bulunuyor.

Herhangi bir hub gerektirmeden kolayca WiFi’a bağlanarak çalışır hale gelen Tapo L930-5, farklı ortamlar ya da ruh halleri için farklı renkte aydınlatma senaryoları oluşturmaya olanak veriyor. Bölgesel renk kontrolü özelliği olan ürün ile 50 farklı renk bölgesi oluşturulabiliyor. Ayrıca ışık şeridi boyunca yer alan ekstra beyaz LED boncukları sayesinde yüksek lümenli (1000 lümen) beyaz aydınlatma da yapabiliyor.

Farklı aydınlatma amaçlarına hizmet eden, çok yönlü bir cihaz olan L930-5, kalitesiyle de farkını ortaya koyuyor. Dışı PU kaplama olan ürün, bu sayede yumuşak ve şeffaf bir ışık üretiyor. Yüksek teknolojili kaplaması, tüm LED boncuklarını koruyor ve ışık şeridinin bakımını da kolay hale getiriyor.

Apple HomeKit desteği…

Tapo’nun Apple HomeKit desteğine sahip ilk ışık şeridi olan L930-5, bu sayede Siri ile de kontrol edilebiliyor. Ses ile komut özelliği, kullanıcılara esneklik sağlıyor; başka bir şeyle meşgulken, elleri doluyken de ışık şeridine basit sesli komutlar verebiliyorlar. Apple HomeKit’in yanı sıra Amazon Alexa ve Google Asistan desteği de olan ışık şeridi, akıllı bir hoparlör üzerinden ses ile yönlendirilebiliyor.

Tapo uygulamasında bulunan iyi tasarlanmış animasyonlu ışık efektleriyle eğlenceyi artıran ürünü aynı zamanda müzikle senkronizasyonlu kullanmak da mümkün. Müziğin ritmine paralel olarak dinamik ışıklar yayabilen Tapo L930-5, evlerdeki partileri çok daha renkli hale getiriyor.

Farklı senaryolar oluşturup bunları planlamak ve ortama, saate göre ışık şeridinin açılıp kapanmasını, renk değiştirmesini vb sağlamak mümkün. Beş metre uzunluğundaki ışık şeridi, istenen yerden kesilip, 3M yapıştırıcı sayesinde her yere kolayca yapıştırılabiliyor. Tapo uygulamasından kurulumu ve yönetimi de kolayca yapılan Tapo L930-5’in tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 76,90 USD olarak açıklanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir