30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

TP-Link’ten WiFi 6 destekli iki yeni menzil genişletici

TP-Link, WiFi 6 teknolojili ve yüksek bağlantı hızları sunan iki yeni WiFi menzil genişleticiyi satışa sunuyor. Hem kablolu hem kablosuz bağlantıda yüksek hızlara sahip ürünlerin üç farklı kapsama alanı seçeneği bulunuyor.

WiFi sinyal sorunu yaşanan ev ve küçük ofislerde bu sorunu çözmek için kullanılan en yaygın çözüm, WiFi menzil genişleticiler. Modemden aldıkları sinyalleri bulundukları yerde tekrarlayarak evin diğer noktalarına ileten bu cihazlar, genelde prize takılı kullanılıyorlar.

Kurulumu ve kullanımı basit olan WiFi menzil genişleticilere TP-Link® iki yeni model daha ekledi. RE705X ve RE700X model adlı bu ürünler, WiFi 6 teknolojili ve Gigabit Ethernet girişine sahip. Böylece hem kablolu hem kablosuz bağlantıda çok yüksek hızlar sunabiliyorlar.

İki modelin tüm özellikleri aynı; tek fark, RE705X modelinde iki adet harici anten yer alması. Diğer modelde ise antenler dahili olarak yerleştirilmiş durumda. WiFi 6 teknolojisinin sağladığı tüm avantajları sunan bu iki model, evlerdeki WiFi sinyal sorununu çözerken aynı zamanda çift kanallı, yüksek hızlı ve OneMesh desteğine sahip bir ağ oluşturuyorlar. Böylece evin WiFi ağı çok daha verimli hale geliyor.

Daha Yüksek Hız, Daha Geniş Bant…

RE705X ve RE700X menzil genişleticiler 5GHz bandında 2402 Mbps, 2.4GHz bandında ise 574 Mbps olmak üzere toplamda 3000 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda çok sayıda cihazın ağa dahil olduğu evlerde, ağ performansının düşmesini engellemek üzere daha geniş (160 MHz) bant aralığı sunan cihazlar, WiFi sinyallerini bağlı olan cihazlara doğru yönlendirerek (Beamforming-Hüzmeleme teknolojisi) akıllı ve daha geniş bir kapsama alanı da sağlıyorlar. Evlerdeki ihtiyaca göre Tether uygulamasında üç farklı kapsama tipinden biri tercih edilebiliyor. Minimum, Orta ve Maksimum Kapsama olarak belirlenen bu seçenekler, istendiğinde tekrar kolayca değiştirilebiliyor. Örneğin sadece tek bir odaya daha güçlü sinyal gitmesi isteniyorsa Minimum Kapsama seçilebiliyor; ama evin her yerinde güçlü sinyal gerekiyorsa o zaman Maksimum Kapsama tercih ediliyor. Tüm bunlar akıllı telefon üzerinden kolayca yapılıyor.

Gigabit Ethernet Bağlantısı

TP-Link’in iki yeni menzil genişleticisi, kablolu bağlantıda da yüksek hızlar sunuyor. Cihazların üzerinde bir adet Gigabit Ethernet girişi yer alıyor. Bu girişe kablo ile ağa dahil olan cihazlar bağlanıyor ve Gigabit hızlarda ağa erişebiliyorlar. Bu Ethernet girişleri menzil genişleticilerin aynı zamanda erişim noktası olarak da hizmet görmesini sağlıyor. Kablolu ağlar rahatça ve yüksek hızlarda kablosuz ağa dönüştürülebiliyor.

TP-Link’in OneMesh desteğine de sahip olan cihazlar, OneMesh destekli modem/yönlendiricilerle birlikte kullanıldığında kolayca bir Mesh WiFi ağı oluşturuyorlar. Kurulumu ve kullanımı Tether (Android ve iOS destekli) uygulaması üzerinden son derece basit olan cihazların tavsiye edilen satış fiyatları şöyle:

RE700X : 92 USD – KDV dahil (https://www.tp-link.com/tr/home-networking/range-extender/re700x/)

RE705X : 99 USD – KDV dahil (https://www.tp-link.com/tr/home-networking/range-extender/re705x/)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir