13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Togg Gemlik Kampüsü açılışındaydım!

Togg Gemlik Kampüsü

Togg Gemlik Kampüsü açılışı 29 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Benim de katıldığım açılışta hem Cumhuriyet Bayramı coşkusu hem de ilk C SUV modelinin üretim bandından inmesinin heyecanı vardı.

Burada C SUV modelinin batarya ve tekerleklerde bulunan motorlarını görüyoruz. Burada ise aracın şasisi görünüyor. Bu ise aracın ön konsolu. Konsoldaki büyük ekran ve şöföre bakan kamera ilginç detaylar.

Üretim bandından inen ilk modellerden biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tören alanına getirildi. Togg C SUV modeli için 2023 yılının Şubat ayında ön sipariş alınmaya başlanacak. Araçların teslim tarihi ise Mart 2023. Aracın fiyatı henüz belli olmadı. Muhtemelen Şubat ayı içinde resmi bir fiyat rakamı paylaşılacak.

Etkinlikte Togg, C-Sedan ve C-X Coupé modelleri için de tarih verildi. Bu arada daha önce üretileceği açıklanan Hatchback modelinin iptal edildiği de duyuruldu. 2025 yılının ilk yarısında C-Sedan, 2026 yılında ise C-X Coupé yollara çıkacak. B-SUV ve MPV modelleri için de çalışmalar yapılmaya başlandı. Togg Gemlik Kampüsü oldukça büyük bir alana kurulmuş ve boyahaneden üretim hattına kadar birçok bölümü içeriyor. Bu

Türkiye için tarihi bir günde bu töreni yerinde takip etmek beni çok heyecanlandırdı. YouTube kanalımda yayınlanan ve etkinliği anlatan kısa videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir