21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Mobil

HarmonyOS 3 tanıtım tarihi belli oldu

İşletim sistemleri mobil cihazlar için oldukça önemli bir konu. Bu alanda ciddi bir sıkıntı yaşayan Huawei, geçtiğimiz yıllarda kendi işletim sistemini geliştirmeye başlamış ve 2019 yılından itibaren de bu işletim sistemini cihazlarına entegre etme konusunda hızlı adımlar atmıştı. Marka şimdi de HarmonyOS işletim sisteminin yeni sürümü üzerinde çalışıyor. HarmonyOS 3 işletim sisteminin tanıtım tarihi Huawei tarafından açıklandı.

Huawei’nin telefon, tablet ve akıllı saat gibi cihazlarında kullandığı işletim sistemi HarmonyOS yeni sürüme terfi ediyor. Halen ikinci sürümde olan işletim sisteminin HarmonyOS 3 sürümü önümüzdeki günlerde tanıtılacak.

Konuyla ilgili resmi açıklama bizzat geliştirici firma Huawei’den geldi. Marka yaptığı duyuru ile 27 Temmuz 2022 tarihinde yerel saat ile 19:30’da online bir etkinlikle yeni işletim sistemini tanıtacağını açıkladı.

İşletim sisteminin halen kullanılan cihazlara ne zaman geleceği ise şimdilik net değil. Ancak iddialar Eylül ayını işaret ediyor.

Halen 300 milyon fazla cihaz HarmonyOS 2 işletim sistemini kullanıyor. HormonyOS 3’ün getireceği yeniliklerle ilgili olarak henüz detaylı bir bilgi yok. Ancak özellikle arayüz konusunda ciddi iyileştirmelerin yapılacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde satılımasa da HarmonyOS kullanan Huawei marka buzdolapları bile bulunuyor. Marka uzun vadede bu işletim sistemini otomobilden kahve makinesine kadar geniş bir alana yaymak istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir