13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Dijital Platformlar

Apple Music de zamlandı. Hem de öyle böyle değil!

Apple Music de aylık abonelik fiyatlarını artırdı. Zam oranı yüzde 42 oldu ve bu durum abonelerini biraz üzdü.

Son aylardaki kur ve maliyet artışları her alanda olduğu gibi dijital abonelik fiyatlarına da yansıyor. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Netflix abonelik fiyatlarına zam haberinden sonra bir diğer üzücü haber de Apple’dan geldi. Marka Apple Music hizmetinin fiyatlarına yüzde 42 oranında zam yaptı. Son olarak 2021 yılının Ekim ayında fiyatlarını artıran marka aradan geçen sürede yeni bir artışa daha imza attı.

Aylık abonelik ücreti 13.99 TL olan Apple Music, yapılan zamla beraber 19.99 TL’ye yükseldi. Bu artış mevcut abonelere bir sonraki aydan itibaren yansıtılacak. Ancak yeni abone olmak isteyenler bu yeni fiyatlardan üyelik alabilecek.

Öte yandan Apple Music’te Öğrenci ve Aile paketleri de bulunuyor. Bunların fiyatları da 26 Mayıs tarihinden itibaren değişiyor. Buna göre öğrenci paketi aylık 9.99 TL olacak. Aile paketinin fiyatı ise 29.99 TL’ye yükseldi.

Rakamlara baktığımızda benzer platformların benzer ücretler talep ettiğini görüyoruz. Yağmur gibi yağan zamlar dijital platformları da etkiledi ve fiyatlar gördüğünüz bu rakamlara yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir