19 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
Akıllı Saat Mobil

Xiaomi Mi Band 7 Pro yakında geliyor

Mi Band 7

Xiaomi, bilindiği üzere Mi Band 7 modelini geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıttı. Xiaomi Band 7 ile şirketin daha önce söz verdiği tarihte tanıştık. Geçen hafta Mi Band 7’yi tanıtan şirketin bununla yetinmeyecek gibi. Zira aradan çok zaman geçmedi ki, şimdi de cihazın Pro modelinin yakında tanıtılacağı söylentileri dolaşıyor. Mi Band 7 Pro modeli Xiaomi Mi Band 7 tanıtılmadan hemen önce Mi Door Lock uygulamasında kendini gösterdi. Cihaz bir kaynağa göre temmuz ayında, Leica imzalı kamera sistemine sahip olması muhtemel amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra ile birlikte tanıtılacak.

Xiaomi, giyilebilir teknoloji sektörünün önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. Dolayısı ile şirket, Mi Band serisiyle, Türkiye dahil, tüm dünyada önemli satış başarılarına imza attı. Bu nedenle cihazın Pro versiyonunun modelinin piyasaya çıkması bizleri şaşırtmaz.

Xiaomi Mi Band 7 Pro ile kullanıcıları neler bekliyor?

Eğer model gelirse neler sunacağına dair henüz bir paylaşım yok, ancak tutarlı tahminler mevut. Pro versiyonun standart Mi Band 7’den nasıl ayrışacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Ancak halefine kıyasla daha büyük bir ekran ile geleceği tahmin ediliyor. Mi Band 7’de 180 mAh olan pil kapasitesinin Pro versiyonda 250 mAh seviyesine çıkabileceği belirtiliyor. Muhtemelen cihazda yerleşik bir GPS yer alacak.

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Mi Band 7’nin 37 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatına sahipti. Bunu düşündüğümüzde, Mi Band 7 Pro’nun 50 dolar civarında bir fiyata sahip olması oldukça kuvvetli. Türkiye pazarına gelecek olursa, vergiler hariç yaklaşık 820 TL gibi bir fiyata denk geliyor.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir