24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Otomobil

Uygun fiyatlı yüzde 100 elektrikli Leap Motor T03 Türkiye’de!

Leap Motor T03

Leap Motor T03 Türkiye’de satışa sunuldu. Aracın özelliklerine baktığımızda uzun yola bile çıkabilecek bir model görüyoruz.

Elektrikli otomobil devrimi yaşanırken ülkemizdeki yüzde 100 elektrikli araçların sayısı da artıyor. Bunlardan biri de Leap Motor’un T03 modeli oldu.

Çin merkezli Leap Motor’un yüzde 100 elektrikli T03 modeli Türkiye pazarında piyasaya sürüldü. Türkiye’de ikinci el otomobil de satan Wowwo Cars tarafından satışa sunulan bu aracın özelliklerine baktığımızda karşımıza A sınıfında küçük bir otomobil çıkıyor.

Leap Motor T03

Uygun fiyatlı yüzde 100 elektrikli Leap Motor T03 Türkiye’de!

Araçta 37.1 Kwh gücünde bir batarya bulunuyor. Bu batarya 55 Kw gücünde bir elektrik motorunu hareket ettiriyor. Şirketin iddiasına göre bu batarya ile aracın menzili 400 km’ye kadar çıkıyor. Bu menzil değeri biraz iddialı bir rakam olsa da aracın ağırlığının 1125 kg olması bu menzile ulaşabilme ihtimalini artırıyor. Yine de test etmeden kesin bir yorum yapmak zor.

Yüzde 100 elektrikli modelin maksimum hızı saatte 100 km. Yani araç daha yüksek hızlara çıkamıyor. Bu da aracı daha çok şehir içinde uygun bir model haline getiriyor. Zaten boyutları da bu iddiayı destekliyor.

Aracın bir diğer özelliği ise bataryaya 8 sene garanti veriliyor olması. Kendi anavatanında 68 bin Yuan (yani yaklaşık 150 bin TL) başlangıç fiyatı ile satılan Leap Motor T03 400 Basic ülkemizde 369 bin 500 TL gibi elektrikli otomobillere göre uygun fakat cebimize pek uygun olmayan bir rakamdan satışa sunuldu.

Ülkemizde satışa sunulan Citroen Ami modelinden sonra en uygun fiyatlı ikinci elektrikli otomobil olan bu modelin, uzun yola çıkabilecek özelliklere sahip. Çin’de bu modelin farklı versiyonları da satılıyor. Türkiye’ye bu modellerin gelip gelmeyeceği ise şimdilik belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir