24 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Otomobil

Togg -40 derecede test edildi!

Togg

Togg yerli otomobilin test süreci -40 derece soğukta devam ediyor.

Türkiye’de geliştirilen ve üretilen yüzde 100 elektrikli otomobil Togg yeni testlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yılın sonlarına doğru seri üretime geçmesi beklenen ve önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan Togg, zorlu şartlara meydan okumaya devam ediyor. Togg Twitter hesabından yapılan bir paylaşımla aracın soğuk hava şartlarındaki testleri ile ilgili bilgi verildi.

Yapılan paylaşımda aşağıda ifadeler kullanıldı:

“Karlı fotoğraf paylaşmayan sadece ben kaldım🤩

🌍 Dünyanın önde gelen akredite test merkezlerinde,
❄️ -40 dereceye varan zorlu parkur koşullarında,
👍 içimizi ısıtan başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyoruz.”

İlk etapta C-SUV olarak piyasaya sürülecek olan yerli otomobilin daha sonra sedan ve hatchback sürümleri de satışa sunulacak. Henüz satışa fiyatı belli olmayan Togg C-SUV modeli ile ilgili tahminler 700-800 bin TL civarına odaklanıyor.

Bu tarz soğuk ortamlardaki testler önemli. Zira yüzde 100 elektrikli otomobillerin pilleri soğuk havalarda daha az menzil imkanı veriyor. -40 derecede yapılan bu testler aracın menzilinin ne kadar değiştiğinin göstermesi açısından önemli. Günümüz yüzde 100 elektrikli otomobillerinde bu kadar soğuk ortamlarda yüzde 20 oranında menzil kaybı oluyor. Yerli otomobilde bu rakamın ne olacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir