30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Mobil

OnePlus Ace Racing iddialı özellikleri ile piyasaya çıktı

OnePlus Ace Racing

OnePlus Ace Racing, 120Hz LCD iddialı bir ekran ve yine iddialı bir yonga seti ile oyuncu telefonu olarak Çin’de piyasaya çıktı. Bütçeye uygun bir oyun telefonu olan OnePlus Ace Racing, verimli bir 5nm yonga olan, Dimensity 8100-Max yonga setini kullanıyor. Cihazın özelliklerini incelediğimizde, uygun fiyatı ile bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz.

8GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip orijinal Ace modeli 2.500 CNY (375$) fiyat etiketine sahip. Aynı özelliklerdeki OnePlus Ace Racing sürümünün liste fiyatı ise 2.000 CNY’dir (300$/280€), yani 8GB RAM ve 128GB özelliğindeki normal Ace modeline göre %20 daha ucuz. Ancak şunu belirtmeliyiz ki; Racing sürümü aslında bir lansman indirimi sayesinde biraz daha ucuza mal oluyor. Yani ilerleyen zamanlarda fiyatının daha yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Peki OnePlus bütçeyi nasıl düşürdü?

6.7” AMOLED ekran boyutunu küçülterek 6.59” LCD ile değiştirdi. Yine de 120Hz maksimum yenileme hızı sunmaya devam ediyor. Yenileme hızı olarak cihazda altı mod vardır. Bunlar sırası ile; 30Hz /48Hz/50Hz/60Hz/90Hz  ve 120Hz olarak karşımıza çıkıyor. Dokunma örnekleme hızı ise daha düşüktür. Yine de sahip olduğu ekran, DCI-P3 renk gamını %100 kapsamlı sunduğu için hala yüksek kaliteli bir ekrandır. Fakat 600 nit zirvesinde yeterince parlak bir ekrana sahip olmadığını söyleyebiliriz.

Ayrıca, oyunların sabit bir kare hızında çalışmasını sağlamaya çalışan HyperBoost teknolojisi de vardır. Pil tarafına baktığımızda ise 67W hızlı şarj desteğine sahip 5.000mAh‘lik bir güç hücresinin bulunmakta olduğunu görüyoruz. Bu, 5.000mAh/80W pile sahip OnePlus 10R modellerinden birine yakın bir performans sunabileceğini gösteriyor. 67W hızlı şarj desteği ile, bataryayı sıfırdan %80’e 29 dakikada şarj ediyor. 80W hızlı şarj desteği ile ise 32 dakikada tam şarj edebilmeniz mümkün.

Kamera kurulumuna baktığımızda ise, 8MP ultra geniş açılı modülün (119°) yanında 64MP ana kameranın yer aldığını, ayrıca arkada bir makro lens bulunduğunu söyleyebiliriz. Selfie kamerası ise 16 MP sensöre sahip olduğunu görmekteyiz. Racing sürümü 30 fps’de 4K video kaydı sunuyor. Normal model ise 60 fps’de 4K video kaydı yapmanıza olanak sunuyor. Ek olarak OnePlus Ace Racing sürümünde 3,5 mm kulaklık jakının yer aldığını, müzikseverlere belirtelim.

OnePlus Ace Racing sürümü, Çin’de OppoShop.cn mağazası aracılığıyla ön siparişe açıldı. Bahsettiğimiz gibi 14 gün sürecek olan ön sipariş aşamasında bazı indirimler mevcut olacak. Cihaz Türkiye’de şu an için satışa sunulmamakta. Daha sonra ülkemizde satışa sunulacağına dair ise şimdilik resmi bir açıklama yer almamaktadır.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir