28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Mobil

Motorola 200 MP kameralı telefonunu tanıtacak

Motorola 200 MP

Motorola, yakın zaman içinde T-Mobile ile güçlerini birleştiriyor. Daha heyecan verici olan şey ise, şirketin Temmuz ayında dünyanın ilk 200 MP kameralı telefonunu tanıtacak olması. Ayrıca şirket, Temmuz ayında Motorola 200 MP kameralı telefonu piyasaya sürecek olduğunu resmen doğruladı. Motorola sektörünün devleri arasında yer almıyor olsa da, bu telefon modeli ile oldukça konuşulacağa benziyor.

Motorola 200 MP telefonun, uzun süredir söylentileri dolaşan Frontier olması muhtemel. Şirketin Çin ofisinden yapılan paylaşımda 200 MP kamera sensörünün görüntüleme deneyiminde yeni bir eşik olacağı belirtiliyor. Farklı bir sızıntıya göre ise, telefonun ana kamera görevi  Samsung’un 200 MP çözünürlüklü ISOCELL HP1 sensöründe olacak. Ek olarak ISOCELL HP1 sensörünün oldukça güçlü olduğunu belirtelim. Öyle ki; 8K 30 fps video desteği de sensörün özellikleri arasında yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra sensör, piksel gruplama algoritması sayesinde 12,5 MP ile 50 MP durağan görüntüler üretecek. Aynı zamanda cihazın ön tarafında ise 60 Megapiksel çözünürlüğünde oldukça güçlü bir sensör yer alacak.

Motorola Frontier olarak adlandırılması beklenen cihaz, 6.67 inç büyüklüğündeki OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca bu ekran 144 Hz yenileme hızı ile büyüleyecek. Amiral gemisi olarak çıkış yapacak olan cihaz, Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden güç alacak.

Cihaz 4500 mAh kapasiteli bataryadan beslenirken, ek olarak 125W kablosuz şarj desteği sunacak. Ayrıca 30W ile 50W arasında kablosuz şarj imkanı sağlayacak. Tüm bunların yanı sıra, cihaza sahip olmak isteyenler için; 8 / 12 GB RAM ve 128 / 256 GB depolama seçenekleri sunuluyor olacak. Cihaz hakkında yeni bilgiler edindiğimizde, siz değerli uruninceleme okurları ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir