13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Donanım

ADATA LEGEND 850 SSD serisi geliyor

ADATA, yeni LEGEND 850 serisiyle karşınızda. Haziran ayında satışa çıkması planlanan SSD, sınırlı sayıdaki “Limited Edition” varyantıyla da kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Yüksek performanslı DRAM modülleri, NAND flash bellekleri, mobil aksesuarlar, oyuncu ürünleri, elektrikli güç aktarım organları üreten ve endüstriyel çözümler sunan ADATA, bugün yaptığı bir açıklamayla LEGEND 850 PCIe Gen4 x4 M.2 2280 SSD modelini duyurdu. Yeni LEGEND 850, özellikle 3D modelleme ve animasyon gibi gelişmiş tasarım uygulamalarıyla ilgilenen kullanıcılara üst düzey performans sunuyor.

ADATA LEGEND 850, kullanıcılarına saniyede 5,000MB okuma ve 4,500MB yazma hızıyla performansta müthiş bir sıçrama sunuyor. Bu da standart PCIe Gen3 SSD’lere nazaran 3 kat ve SATA SSD’lere göre 9 kat daha yüksek bir performans demek oluyor.

SSD, en yeni nesil Intel ve AMD platformlar ile masaüstü ve notebook bilgisayarların yanında PCle 3.0 gibi eski sürümleri de desteklediğinden, harika bir uyum vadediyor.

LEGEND 850, SLC Önbellek ve Bilgisayar Bellek Tamponu (HMB) teknolojisiyle, yükleme sürelerinde ve verilerin önbelleğe alınmasında avantaj sağlamakla kalmıyor, 400K/550K IOPS’ye kadar 4K rastgele okuma/yazma performansıyla sorunsuz bir çoklu görev deneyimi sunuyor.

Bunun yanında, LDPC (Düşük Yoğunluklu Parite Kontrol Kodu) ve AES 256 bit şifrelemesiyle kullanıcılarına verilerini “doğru ve güvende” tutacağının garantisini veriyor. PCIe 4.0 desteği sayesinde PS5* konsollarda depolama alanını genişletmek için kullanılabilecek. Böylelikle tasarım uygulamalarında kullanım rahatlığı sağlamanın ötesinde, sorunsuz ve gecikmesiz bir oyun performansı da sunuyor.

LEGEND 850 Limited Edition

LEGEND 850’nin standart versiyonu yanında Alman tasarımcı Mister Fred tarafından özel olarak hazırlanmış, rengarenk çiçek desenleriyle türünün tek örneği olacak ve sadece 520 adet üretilecek “Limited Edition” varyantı da Haziran ayında satışa sunulacak. LEGEND 850 SSD’ler kapsamlı dayanıklılık testinden geçmiş, yüksek kalitede çipler kullanılarak üretilmiş olup, 5 yıl garantisiyle de kullanıcılardan artı puan kazanacak.

ADATA LEGEND 710

Geçtiğimiz baharda ADATA, LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 SSD’lerini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. İçerik oluşturuculara yönelik LEGEND 710, kullandığı PCIe Gen3 x4 ve NVMe 1.4 teknolojisi sayesinde saniyede 2.400MB’a varan okuma ve 1.800MB’a varan yazma hızlarına ulaşabiliyor. Yeni nesil Intel ve AMD platformlarıyla, masaüstü ve notebook bilgisayarlarda kullanıma uygun olan ürün, 3 yıllık bir garanti sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir