17 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
Akıllı Saat

Google Pixel Watch bellek ve depolama kapasitesi sızdırıldı

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch yakın zaman sonra geliyor, en azından iddialar o yönde. Uzun süredir teknoloji meraklılarının hayal ürünü olan bu cihaz, sonunda gerçek oluyor. Google’ın kendisi de bunu doğruladı. Google, bir değişiklik olmaz ise yalnızca bu sonbaharda bir lansman gerçekleştirecek. Ancak görünüşe göre şirket, bunu bir sır olarak tutamadı.

İddialar doğru ise, cihazın tanıtılması muhtemelen Ekim ayında olacak gibi. Bu nedenle, önümüzde birkaç ay boyunca Google Pixel Watch hakkında sızıntılar duymaya devam edeceğiz. Şimdi ise cihazın bellek ve depolama kapasitesi sızdırıldı ve bu sızıntıların en sonuncusu.

Cihazın Samsung’un Exynos 9110 yonga setini kullanacağını söylendi. Bu, SoC’nin 2018’de ortaya çıkması ve 10 nm’lik bir süreç üzerine inşa edilmesinden bu yana biraz endişe verici. Bugün yeni bir kaynak, bu bilgiyi doğrulayarak bazı yeni bilgiler de ekledi. Aktarılan bilgiye göre Pixel Watch, gerçekten Exynos 9110’u kullanacak. Ancak aynı zamanda bir yardımcı işlemciye sahip olacak. Bu bize, Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ SoC’yi hatırlatıyor. Zira o da ana CPU’nun yanı sıra her zaman açık olan ekrana ve bazı sensörlere güç sağlayan ikincil bir ultra düşük güçlü yardımcı işlemci olarak karşımıza çıkmıştı.

Bu, ana CPU yalnızca cihazınızla aktif olarak meşgul olduğunuzda kullanıldığından daha iyi pil ömrü sağlar. Ayrıca söz konusu ana CPU’dan daha hafif iş akışlarını boşaltır. Böylece ihtiyacınız olduğunda biraz daha iyi performans gösterir. Aynı şey Pixel Watch için de geçerli olacak mı? Sadece bir yardımcı işlemciden bahsederek bunu bilemeyiz. Daha fazla ayrıntıya ihtiyacımız olacak. Ancak önümüzdeki haftalarda ve aylarda kesinlikle bunları alarak siz değerli uruninceleme okurları ile paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Pixel Watch’ın Galaxy RAM ve depolama alanı nedir?

Google Pixel Watch’ın Galaxy Watch4’ün 1.5 GB RAM’ini “biraz aştığı” söyleniyor. Diğer yandan Pixel Watch’ın hafızadan yoksun bırakılmayacağını söylemek mümkün. İddialar doğru çıkarsa, mevcut olan diğer Wear OS cihazlarının iki katı olan 32 GB depolama alanına sahip olacak.

Giyilebilir cihazın arkasındaki sensörler, Fitbit Luxe ve Fitbit Charge 5’te kullanılan sensör dizisiyle görünür şekilde aynı. Söz konusu donanım, kalp atış hızı izlemeyi, SpO2 (kan oksijeni) ve EKG’yi destekler.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir