28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Güncel

GittiGidiyor rekabete dayanamadı ve kapanıyor!

GittiGidiyor yapılan bir basın açıklaması ile kapanacağını duyurdu. Platforma bugünden itibaren yeni ilan girişi durduruluyor.

Konuyla ilgili gönderilen basın bülteninde küresel operasyonlarını düzenli olarak gözden geçirdiğini belirten eBay, bu zor ancak stratejik kararı piyasada devam eden rekabetçi dinamikler temelinde aldığını vurguladı.

GittiGidiyor bugünden itibaren yeni ilan girişini durduruyor. 18 Temmuz tarihinden itibaren ise alıcılar yeni satın alımları yapamayacak. Öte yandan alıcılar ve satıcılar Hesabım bölümüne 5 Eylül 2022 tarihine kadar ulaşabilecekler.

ABD merkezli eBay tarafından 2011 yılında GittiGidiyor’un hisselerinin yüzde 93’ü satın alınmıştı. eBay şirketin kalanını ise 2016 yılında almıştı. Son yıllarda artan rekabet, farklı şirketlerin pazara girmesi ve benzeri sebeplerden dolayı GittiGidiyor Türkiye’de ciddi bir faaliyet gösteremez hale gelmişti.

Dünyanın diğer ülkelerinde özellikle kullanıcıların birbirine satış yaptığı bir platform olan eBay, Türkiye’de bu ölçekte bir başarıya ulaşamadı. Özellikle sahibinden.com karşısında ciddi bir faaliyet gösteremeyen markanın çekilme kararının ani olduğu kulislerde konuşuluyor. Zaman zaman reklamlarla tanıtım faaliyetlerini düzenlemeye çalışan şirketin bu kararının etkilerinin nasıl olacağını zaman gösterecek.

Öte yandan haberin hazırlandığı tarih itibariyle GittiGidiyor internet sitesinde kapanacağına dair bir açıklama vs bulunmadığını da belirtelim. Muhtemelen ilerleyen saatlerde bu tarz açıklama internet sitesine de eklenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir