24 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Drone

DJI Mini 3 Pro tanıtıldı

DJI Mini 3 Pro

Birçok bilgisi internete düşen DJI Mini 3 Pro resmi olarak tanıtıldı. DJI markasının özellikle giriş seviyesi kullanıcılar için geliştirdiği Mini serisinin yeni sürümü olan Mini 3 Pro resmi olarak tanıtıldı. Birçok bilgisi internette yayınlanan cihazla ilgili resmi bilgiler de açıklanmış oldu.

Önceki Mini modellerine benzeyen Mini 3 Pro 48 MP çözünürlüğünde bir kamera ile geliyor. Bu kameranın 24 mm odak uzaklığı, 1/1.3 in büyüklüğünde bir sensörü ve f/1.7 diyafram açıklığı bulunuyor. Bu yeni modelde maksimumda 4K 60 fps video kayıt yapabiliyor. Eğer 4K modunda fps değerini 30’a indirirseniz HDR desteği de geliyor.

Drone modelinin ilginç bir özelliği ise dikey video kayıt edebiliyor olması. Bu sayede son ayların popüler trendini de yakalamış oluyorsunuz. Markanın bu modelinin kendi kategorisinde ilk kez bu tarz bir özelliği getirdiğini de belirtelim.

Kutusundan çıkan pil ile 34 dakika boyunca video kayıt yapabilen drone, büyük pil ile bu süreyi 47 dakikaya çıkarıyor. Bu yeni modelde engellerden kaçınma, nesne takibi ve HDR gibi özellikler bulunuyor.

DJI Mini 3 Pro

Önceki modellerde olduğu gibi ağırlığı 249 gram olan DJI Mini 3 Pro ABD’deki lisanssız drone kullanım standartlarını karşılıyor. Ülkemizde ise lisanssız olarak drone kullanmak için 500 gramdan hafif olması yeterli oluyor. Yine de uçuş için bazı bölgelerde izin almanız gerektiğini ve cihazı mutlaka kayıt ettirmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Yurtdışı fiyatı 699 dolar olarak açıklanan bu minik drone, ülkemizde de satışa sunulacak. Henüz Türkiye fiyatı belli olmayan ürün için tahmini rakamımız ise 12-14 bin TL aralığında.

DJI bu yeni drone modeli için bir de tanıtım videosu yayınladı. Aşağıda bu videoyu izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir