30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Dijital Platformlar

Disney+ Türkiye abonelik fiyatlarına zam geldi

Disney+ Türkiye abonelik fiyatlarına yüzde 100’e yakın oranda zam geldi. Platformdan yapılan açıklamaya göre 8 Aralık 2022 tarihi itibariyle geçerli olan yeni abonelik bedeli şöyle oldu:

  • Aylık 34,99 TL olan abonelik ücreti 64,99 TL’ye
  • Yıllık 349,90 TL olan abonelik ücreti ise 649,90 TL’ye yükseltildi.

Yeni abonelik ücretleri bugünden itibaren geçerli. Platforma bu tarihten önce abone olanlar eski fiyattan ödeme yapmaya devam edecek. Platformun kendi sayfasında da benzer bir açıklama yer aldı:

Disney+’ın üyelik ücretleri,* kaydolduğunuz plana bağlı olarak farklılık gösterebilir:

  • Aylık ödeme planıyla üyelik: Aylık 64,99 TL karşılığında Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten binlerce yapımı izleyin
  • Yıllık ödeme planıyla üyelik: Yıllık 649,90 TL karşılığında Disney+’a tüm yıl boyunca erişin

Not: Yukarıdaki fiyatlar yalnızca 8 Aralık 2022 tarihinden itibaren üye olacak kullanıcılar için geçerlidir. Bu tarihten önce kaydolan üyeler mevcut planlarını iptal etmedikleri veya mevcut planlarında değişiklik yapmadıkları sürece faturalarında herhangi bir değişiklikle karşılaşmayacaktır.

Öte yandan bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı ama halen aylık olarak 34,99 TL’den abonelik alan kullanıcılar bir sonraki ay zamlı fiyatlarla karşılaşacak. Zamdan önce yıllık olarak abone olanların ise rakamlarında değişiklik olmayacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir