12 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Dacia Jogger: İşte ilk izlenim videosu!

Dacia Jogger

Dacia Jogger 7 kişilik koltuk dizilimi ile özellikle kalabalık ailelerin tercihi olabilecek bir model olmuş. Kendi kategorisinde rakibi bulunmayan bu otomobil sektöre yeni bir soluk getiriyor. Bu araç Dacia’nın kardeş markası olan Renault Clio modelinin beşinci neslinde de kullanılan CMF-B platformunda geliştirildi. Bu platform daha önce Dacia’nın Sandero modelinde de kullanılmıştı. Zaten iç tasarım anlamında Jogger, Sandero modeline fazlasıyla benziyor.

Markanın geçtiğimiz aylarda değişen logosu ilk kez bu modelde kullanılmaya başlanıyor. Ayrıca yeni piyasaya sürülecek olan Duster modelinde de bu yeni nesil logo tercih ediliyor. Zaten bundan sonra piyasaya sürülecek tüm Dacia modellerinde yeni logo kullanılacak.

Otomobilde 6 ileri düz vites seçeneği iki farklı motor ile geliyor. Daha önce Renault grubunda da kullanılan 1.0 Tce motorun benzinli sürümü 110 beygir güç üretirken fabrika çıkışlı LPG sürümünde bu değer 100 beygire düşüyor. Benim test ettiğim sürüm benzinli sürümdü.

Otomobilin ilk etapta otomatik vites sürümü bulunmayacak. Otomatik vites 2023 yılında piyasaya sürülecek olan Hibrit modelde bulunacak.

Dacia Jogger, Essential, Expression ve Extreme olmak üzere 3 farklı donanım seviyesine sahip. Ayrıca bu donanım seviyelerine ek olarak bazı donanım paketleri de alabiliyorsunuz. Aracın başlangıç fiyatı 555 bin TL, en üst paketin fiyatı ise 649 bin TL’ye kadar çıkıyor. Opsiyon olarak alınabilecek donanımlarla bu rakamı 680 bin TL’ye kadar çıkarmak mümkün.

Dacia Jogger

Dacia Jogger’da opsiyonel ya da belli donam seviyesinde olan özellikler de bulunuyor:

  • Arka park sensörü
  • 8 inç multimedya ekranı
  • Cruise Control
  • Isıtmalı ön koltuklar,
  • Kör nokta uyarı sistemi
  • Ön park sensörü
  • 16 inç alüminyum jantlar
  • Eller Serbest Dacia Card sistemi
  • Elektrikli park freni

YouTube kanalımda yayınlanan Dacia Jogger videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

administrator
20 yılı aşkın zamandır içerik üreten teknolojik kişilik. Aynı zamanda uruninceleme.net sitesinin kurucusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir