21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Dacia Jogger: 7 kişilik aile arabası

Dacia Jogger

Dacia Jogger 7 kişilik aile arabasını bu videoda enine boyuna inceliyoruz. Kasım ayında Türkiye lansmanına katıldığım otomobille ilgili ön inceleme videosunu daha önce sizlerle paylaşmıştım.

Şimdi de araç teste geldi ve enine boyuna inceleme fırsatı buldum. Dacia Jogger standart olarak 7 koltukla geliyor. Aracın Essential, Expression ve Extreme olmak üzere 3 farklı donanım seçeneği bulunuyor. Bu donanımlara ek olarak her bir seçenekte opsiyon olarak alınabilecek bazı ek özellikler de var.

Motor olarak tek bir seçenek ve iki farklı yakıt türü var. Benzinli 1.0 Tce motorda 999 cc 3 silindir bulunuyor. 110 beygir güç veren bu motorun tork değeri ise 200 Nm. Fabrika verilerine göre aracın yakıt tüketimi 100 km’de 5.8 litre.

Aracın bir de fabrika çıkışı LPG yakıtlı sürüm de bulunuyor. 1.0 Tce ECO olarak geçen bu motorda da 999 cc 3 silindir bulunuyor. Bu motorun beygir gücü ise 100. Tork değeri 170 Nm olan LPG yakıtlı seçeneğin ortalama yakıt tüketim değeri ise 100 km 7.8 litre.

Araçta en arka sırada ikili koltuk bulunuyor. Bu koltukları katlayabiliyor ya da tamamen çıkarabiliyorsunuz. İkinci sırada bulunan üçlü koltuk da yatırılıyor ve bunları yaptığınızda bagaj hacmi 2000 litreye kadar çıkıyor. Aracın tavanı yüksek olduğu için en arka sırada bile oturmanız kafanız tavana değmiyor ve rahat bir yolculuk yapabiliyorsunuz.

Station Wagon, MPG ve SUV karakterlerini aynı anda üzerinde barındıran araçta koltuk ısıtma, geri görüş kamerası, köpek balığı anten, içerden kumandalı dikiz aynaları, kör nokta uyarı sistemi gibi donanım seçenekleri de bulunuyor.

Dacia Jogger’ın fiyatı ise 609 bin TL’den başlıyor ve 685 bin TL’ye kadar çıkıyor. Ek donanım seçenekleri ile beraber bu rakamı 720 bin TL’ye kadar çıkarmak da mümkün.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

Dacia JOGGER

administrator
20 yılı aşkın zamandır içerik üreten teknolojik kişilik. Aynı zamanda uruninceleme.net sitesinin kurucusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir