30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

ASUS, Zenbook ve Vivobook serilerinin en yeni üyelerini tanıttı

Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, içerik üreticileri için tasarladığı Zenbook ve Vivobook serisinin birbirinden yenilikçi özellikler barındıran son üyelerini “Performansın Zirvesi” lansmanında görücüye çıkardı. ASUS’un, klasik tasarım ve renklere sahip bilgisayarlardan sıkılanlar için bir sürprizi de var!

ASUS, “Performansın Zirvesi” sloganıyla gerçekleştirdiği online lansmanda yaratıcı içerik üreticileri için tasarladığı Zenbook ve Vivobook serilerinin OLED ekranlı yeni modellerini tanıttı.

Çok yönlü performansı ve taşınabilirliği ile günlük kullanım için en fazla tercih edilen modellerden olan Zenbook serisi; Zenbook S ve Zenbook Pro’dan oluşan, farklı ihtiyaçlara yönelik modelleriyle kullanıcılarını karşılıyor. Serinin yeni üyeleri, 13 inç ile 17,3 inç arasında değişen standart, dönüştürülebilir ve çift ekranlı dizüstü bilgisayarları içermenin yanı sıra, tümü modern bir tasarıma ve en yeni yüksek performanslı 12. Nesil Intel® Core™ H-Serisine sahip. Cihazlar, AMD Ryzen™ 6000 H-Serisi işlemciler, GeForce RTX 30 serisine kadar ekran kartları, NVIDIA Studio ekosisteminin avantajlarının yanı sıra göz kamaştırıcı performans ve üretkenliği artıran yenilikler dizisi sunuyor.

Vivobook serisinin yeni üyeleri ise modaya uyum sağlayan stilleri, özel renkleri ve tamamen yükseltilmiş performansa sahip kompakt tasarımlarıyla yaratıcı yaşam tarzını bir üst seviyeye taşıyor. Vivobook, dünya lideri 120 Hz OLED ekranlarıyla öne çıkan Pro serisi, şık ve renkli ultra ince ve hafif modelleriyle göz dolduran S serisi ve dünyaca ünlü sanatçılar Philip Colbert ve Steven Harrington ile özel tasarlanan sınırlı sayıdaki 13 Slate OLED Artist Editions olmak üzere 3 farklı seri ile kullanıcılarını karşılıyor.

Bugüne kadar geliştirilen en güçlü Zenbook: ASUS Zenbook Pro 16X OLED (UX7602)

Yeni ASUS Zenbook Pro 16X OLED (UX7602), ASUS’un bugüne kadar geliştirdiği en güçlü Zenbook modeli. Maksimum turbo hızı 5.0GHz olan 14 çekirdekli 12. Nesil Intel Core i9-12900H işlemciye sahip cihaz, 16 inç 4K 16:10 OLED 60Hz panele güç sağlayan bir NVIDIA GeForce RTX 3060 GPU ile performansından ödün vermiyor. IceCool Pro soğutma sisteminden yararlanan cihaz, 14,5 mm klavye kaldırıcılı yeni Aktif Aerodinamik Sistem Ultra mekanizması aracılığıyla ısıtılmış havayı verimli bir şekilde tahliye ediyor.

UX7602, 32 TB’a kadar LPDDR5 RAM ve 2 TB hızlı PCIe 4.0 depolamayı destekliyor. Wi-Fi 6E, Bluetooth 5, USB-C Thunderbolt 4, HDMI 2.1, USB-A bağlantı noktaları ve hatta bir kart okuyucu da dahil olmak üzere geniş bir bağlantı seçeneği sunuyor. Cihazın ağırlığı ise 2,4 kg.

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402)

Son derece kompakt ve çift ekranlı dizüstü bilgisayar olan UX8402, dünyanın ilk 14,5 inç 2.8K 120Hz OLED paneline sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yeni nesil ScreenPad Plus ile gelen cihaz, ASUS Pen 2.0 gibi en yeni yüksek hassasiyetli kalemleri destekleyen 12,7 inç, tam genişlikte ikinci dokunmatik ekrana da sahip. UX8402, eğim mekanizması sayesinde ekranı 20 mm’ye kadar yükseltme ve 12° yatırabilme avantajı sunuyor. Bu da ScreenPad Plus’ı ekranlar arası kolay kullanım için ideal görüş açısına konumlandırıyor. Bununla birlikte, 120Hz yenileme hızı ve 500 nit’lik yükseltilmiş tepe parlaklığı, görüntüleme deneyiminde de avantaj sağlıyor. Ayrıca 2022 model, önceki nesile göre %38 daha fazla hava akışı sağlayarak daha verimli bir soğutma vadediyor. Intel Core i9-12900H’ye kadar işlemcisi, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti’ye kadar grafik kartı, 32 GB’a kadar LPDDR5-4800 veri depolama alanı cihazı güçlü kılan özellikleri.

Çok yönlü Intel® Evo™ sertifikalı Zenbook Pro 15 Flip OLED, dünyanın ilk 15,6 inç 2,8K 120 Hz OLED dokunmatik ekranına sahip, dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı. 12. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci ile güçlendirilen cihaz, ® Arc™ A370M ayrık grafikleriyle, kullanıcıları için çoklu görevleri yönetebilme ve multimedya gücü sunuyor. Cihaz, aynı zamanda maksimum sürdürülebilir performans için ASUS IceCool Plus termal teknolojisiyle zenginleştirildi. Kompakt, zarif, ince ve hafif olmasının yanı sıra kademeli elmas kesimli kenarlara sahip tasarımıyla dikkat çeken UP6502, 360° ErgoLift menteşe, ASUS ErgoSense klavye, ASUS Pen 2.0 desteği, hızlı oturum açmak için IR kamera ve ALS/RGB sensörüyle konforu ve güvenliği bir arada sunan yenilikçi özellikler barındırıyor. Kombine ortam ışığı ve RGB renk sensörü, otomatik parlaklık ve renk ayarına izin verirken, Harman Kardon sertifikalı dört hoparlörlü Dolby Atmos® ses sistemi, ultra gerçekçi, sinema tadında ses deneyimini mümkün kılıyor. Hassas mühendislik ürünü olan UP6502, 360° ErgoLift menteşesi sayesinde dizüstü cihazı çadır, stant veya tablet olarak da kullanılabilen çok yönlü bir kullanım sunmasıyla öne çıkıyor. Çok yönlü kullanım için Zenbook Pro 15 Flip OLED (UP6502)

İlk 17 inç ekranlı Zenbook Pro 17 OLED (UM6702)

Zenbook’un ilk 17 inç ekranlı ürünü, geniş ekran arayan yaratıcı ve profesyoneller için tasarlandı. Cihaz, ultra hızlı 165 Hz IPS ekrana, AMD Ryzen 6000-Serisi CPU’lara ve NVIDIA GeForce RTX 3050 GPU’ya sahip. 180° ErgoLift menteşesi, ErgoSense klavye ve dokunmatik yüzeyi, tek dokunuşla oturum açma imkanı sunan parmak izi sensörü, 3DNR web kamerası gibi özellikleri kullanıcı merkezli bir tasarıma sahip olduğunu ispatlıyor. Üstün ses deneyimleri için güçlü bir akıllı amplifikatör tarafından çalıştırılan Harman Kardon sertifikalı Dolby Atmos ses sistemi bulunuyor. Çift USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktası, çift USB 3.2 Gen 2 Type-A, HDMI® 2.0, bir SD kart okuyucu ve bir birleşik ses jakı dahil olmak üzere eksiksiz bir G/Ç bağlantı noktası seti de Pro 17 OLED’i ayrıcalıklı kılan diğer özellikler.

Vivobook Pro 14X OLED, 15X OLED ve 16X OLED

Vivobook, portföyünü yeni ekranlar, işlemciler ve sınırlı sayıda tasarımlarla yeniledi. Serinin içerik oluşturucularına özel tasarlanan, öne çıkan yüksek performanslı modellerinden bazıları; 14,5 inç Vivobook Pro 14X OLED (N7401), 15,6 inç Vivobook Pro 15X OLED (K6501) ve 16 inç Vivobook Pro 16X OLED (N7601). 16 inçlik modelde 3.2K 120 Hz OLED ekran, 15.6 inçlik modelde 2.8K 120 Hz OLED ekran ve 14,5 inçlik modelde ise 4K 60 Hz OLED NanoEdge 600 nit NanoEdge ekran bulunuyor.

Vivobook’un yeni dizüstü bilgisayarları, PANTONE® onaylı %100 DCI-P3 renk gamıyla yaratıcı içerik üreticilerine maksimum görüntü performansını garantiliyor. Kreatif odaklı çalışmalarda zamandan tasarruf etmek ve böylece yaratıcı süreçleri kolaylaştırarak performansı artırmak amacıyla ASUS ve Adobe iş birliğinde gerçekleştirilen, ufak dokunuşlarla büyük işler çıkarmayı mümkün kılan DialPad teknolojisi de cihazların diğer öne çıkan özelliği. Anakartlar ve monitörler gibi ProArt serisi ürünleri tek bir merkezden yönetme imkanı vererek iş akışını iyileştiren Creator Hub, ASUS AI Gürültü Engelleme Teknolojisi, ASUS 3D Noise Reduction (3DNR) teknolojisine sahip web kamerası, akıllı amplifikatörlü Harman Kardon sertifikalı Dolby Atmos® ses sistemi gibi yaratıcılara kolaylık sağlayan bir dizi özellik de barındırıyor.

Vivobook Pro 15X OLED (M6501) ve Pro 16X OLED (M7601)

En yeni AMD Ryzen 9 6900HX sekiz çekirdekli işlemciyle güçlendirilen dizüstü bilgisayarlar, 15,6 inç ve 16 inç olmak üzere iki ekran seçeneği sunuyor. Yaratıcı süreçleri destekleyen Vivobook dizüstü bilgisayarlar, yenilikçi ASUS DialPad ve USB4™, tam işlevli USB 3.2 Gen 2 Type-C®, USB 3.2 Gen 2 ve Gen 1 Type-A ve HDMI dahil olmak üzere eksiksiz bir dizi yüksek hızlı I/O bağlantı noktası sunuyor. Hijyene önem verenler için Vivobook Pro 15X OLED, sık dokunulan tüm yüzeyleri koruyan ASUS Antibakteriyel Koruma da içeriyor. Ayrıca, kullanıcılarına özel ve ücretsiz sunduğu NVIDIA Studio sürücüleri, tüm yaratıcı uygulamalardan maksimum şekilde yararlanma fırsatı sunuyor.

Sanattan ilham alan tasarımlar; Vivobook 13 Slate OLED

ASUS’un pop art desenli yeni dizüstü bilgisayarları çarpıcı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Sanat eserleriyle kaplı yeni Limited Artist Edition modeller, Philip Colbert ve Steven Harrington’ın benzersiz dünya görüşünü temsil ediyor. Her iki dizüstü cihaz da sanatçıların orijinal sanat eserlerinden ilham alan temalı aksesuarlara ve ambalajlara sahip. Philip Colbert Edition modeli, çok sayıda yumurta ve ıstakoz içeren orijinal sanat eserleriyle kaplı. Cihaz, ASUS Pen 2.0 için kalem tutucu olarak da kullanılabilen, oymalı bir karikatür ıstakoz heykelciğine de sahip. Steven Harrington Edition modeli ise, palmiye ağaçları, gezegenler, bedensiz bir göz küresi ve papyon takan bir köpek gibi figürler süslüyor.

ASUS Vivobook 13 Slate art sürümü; ayrık bir klavyeye sahip. Bilgisayarlar, ister tablet ister dizüstü olarak kullanılabiliyor. Limited edition serisi, 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar depolama ile eşleştirilmiş bir Pentium Silver N6000 işlemciyle sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir