13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

ASUS Yenilenen ExpertBook B3 Flip’i Tanıttı

Intel Core 7 ve Copilot tuşu, hızlı şarj edilebilen kalem, 4G LTE, WiFi 6E, AI gürültü engelleme ve ASUS Antibacterial Guard özellikli 360° döndürülebilir güçlü dizüstü bilgisayar Expertbook B3 Flip çalışanların ve öğrencilerin en büyük yardımcısı olmaya hazır.

ASUS, hem hibrit çalışma hem de öğrenme için tasarlanmış, her zaman, her yerde maksimum esneklik sağlayan güçlü ve çok yönlü dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarın yenilenmiş bir modeli olan ExpertBook B3 Flip’i (B3402FVA) tanıttı ve şimdi sadece bir düğmeye basarak Copilot’un ek gücü de devreye sokulabiliyor.

ExpertBook B3 Flip, hem işin hem de eğitimin geleceği için üretildi. İş kullanıcıları ve profesyoneller için mükemmel bir iş arkadaşı, eğitimciler ve öğrenciler için ise ideal bir yol arkadaşı olmayı amaçlıyor. Çok yönlü ve sağlam tasarımı ile her yerde ders çalışmak artık hayal değil.

B3 Flip, tam ekran esnekliği için 360° her pozisyona uygun menteşe, yeni bir bakış açısı sunan kamera ve basit, sezgisel giriş için hızlı şarj olan kalem ile donatıldı. ASUS Antibacterial Guard dahil olmak üzere birçok kullanışlı sağlık koruma özelliği ve günlük göz bakımı için TÜV Rheinland sertifikalı bir ekrana sahip.

WiFi 6E teknolojisi, daha hızlı ve daha istikrarlı bağlantılar için ASUS WiFi Master teknolojisi ile daha da geliştirldi. Ayrıca hızlı ve taşınabilir bağlantı için isteğe bağlı hızlı 4G LTE nano-SIM ile destekleniyor. İki yönlü yapay zeka destekli gürültü engelleme teknolojisi ve gürültü azaltıcı kameralar, mükemmel uzaktan öğrenme ve konferans deneyimleri sağlıyor.

İş ve eğitimin geleceği için tasarlandı

Güçlü ExpertBook B3 Flip, canlı grafik performansı ile hızlı ve duyarlı bilgi işlem sağlayan Intel® Core ™ 7 işlemci ve Intel UHD Graphics sayesinde tüm iş görevlerini hafifletiyor. Ayrıca yerleşik belleğe ve belleği 40 GB’a kadar yükseltmek için bir SO-DIMM yuvasına sahip. Bu güçlü özellikler, B3 Flip’in çevrimiçi derslerden film akışına kadar modern öğrenme ve eğlence için gerekli olan çoklu görevlere uygun olmasını da sağlıyor.

Dahası, ticari veri korumalı Windows’taki Copilot, kullanıcıları üretkenliği artırma ve daha az zaman ve çabayla daha fazlasını başarma konusunda yardımcı oluyor. Tüm yapay zeka desteğine, özel Copilot tuşu aracılığıyla tek bir tıklamayla erişilebiliyor.

Geleceğin iş ve eğitim normlarına ayak uydurmak için B3 Flip, ENERGY STAR®, EPEAT® Gold ve sıkı ASUS dayanıklılık testlerinin yanı sıra MIL-STD 810H ABD askeri standartlarını aşan sürdürülebilir, güvenilir, çevik ve dayanıklı malzemelerle tasarlandı. Parmak izi sensörü, TPM 2.0 güvenliği, BIOS önyükleme kullanıcı parolası koruması, Kensington kilit yuvası, fiziksel web kamerası kalkanı ve daha fazlasını içeren birinci sınıf güvenlik özellikleri, işletmelerin ve profesyonel akademik kurumların ihtiyaçlarını desteklemek için sorunsuz günlük çalışma ve kullanıcı verilerinin korunmasını sağlıyor.

Çok yönlülük

Çok yönlü ExpertBook B3 Flip, çalışma veya öğrenme için rakipsiz esneklik sağlayan 360 ° menteşeye sahip. Not almak ve çalışmak için tablet modunda veya kolay revizyon ve fotoğraf çekmek için çadır modunda kullanılabiliyor. Stand modu, toplantılarda veya sunumlarda herkese mükemmel bir görünüm sağlıyor.

Çizim yaparken, not alırken veya belgeleri işaretlerken, isteğe bağlı ekran kalemi kullanıcıların her ayrıntıyı doğru şekilde almasını sağlıyor. Kullanışlı yerleşik tutucu, kalemi el altında tutuyor, kaybolma riskini azaltıyor ve kalemin 15 saniyelik şarjı 45 dakikalık kullanım için yeterli güç sağlıyor, böylece kullanıcının iş akışı asla kesintiye uğramıyor.

B3 Flip, kullanıcıya dönük standart bir web kamerasının yanı sıra, ekranın hemen altındaki klavye çevresinde bulunan özel bir 13 MP dünyaya dönük yüksek çözünürlüklü kamera içeriyor. Bu özel kamera kullanıcıların çadır modunda ve tablet modunda fotoğraf ve video çekmesine olanak tanıyor. Bu benzersiz çift kamera düzenlemesi, tek kameralı cihazların sınırlamalarının üstesinden gelerek kullanıcıların herhangi bir görev için herhangi bir modda fotoğraf ve video çekmesine olanak tanıyor. Bu da öğrencilerin tamamen yeni yollarla keşfetmelerini ve öğrenmelerini sağlarken, profesyonellerin ve çalışanların çoklu görevleri daha verimli bir şekilde yerine getirmelerine olanak tanıyor.

Yapay zeka destekli gürültü engelleme

B3 Flip, uzaktan öğrenme ve profesyonel konferansı bir üst seviyeye taşımak için, hem konuşmacının etrafındaki gürültüyü filtrelemek için bir yukarı akış işlevi hem de konuşmanın diğer ucundaki kişiden gelen gürültüyü ortadan kaldırmak için bir aşağı akış işlevi içeren gelişmiş makine öğrenme teknolojisini kullanan iki yönlü yapay zeka gürültü engelleme teknolojisine sahip. Bu teknoloji sesli aramaların ve görüntülü sohbetlerin nerede olursa olsun kristal netliğinde olmasını sağlıyor.

Ayrıca, video konferans ve uzaktan öğrenme deneyimleri, B3 Flip’in web kamerasındaki yenilikçi 3D gürültü azaltma (3DNR) teknolojisi ve fiziksel web kamerası kalkanı ile daha da geliştirildi. Web kamerası kalkanı ile anında gizlilik sunmanın yanı sıra, 3D gürültü azaltma teknolojisi, özellikle düşük ışık koşullarında herhangi bir kamerayı doğal olarak etkileyen rastgele gürültünün %94’e kadar azaltılmasına yardımcı oluyor.

Hızlı mobil bağlantı ve güvenilirlik

İş veya öğrenim için her yerde güvenli, emniyetli ve hızlı veri bağlantıları sağlamak üzere tasarlanan ExpertBook B3 Flip, bir eSIM veya fiziksel bir nano SIM aracılığıyla hızlı 4G LTE ile mobil veri bağlantısı içeriyor. Ayrıca, çevrimiçi öğrenme ve süper akıcı iş toplantıları için ultra yüksek ve sabit hızlar sunan ve her zamankinden daha uzak mesafelerde daha hızlı ve daha güvenilir WiFi bağlantıları için ASUS WiFi Master teknolojisi ile geliştirilmiş en yeni WiFi 6E teknolojisini sunuyor.

B3 Flip, ultra zorlu MIL-STD 810H ABD askeri standard dahil olmak üzere titiz endüstri dayanıklılık standartlarını hem karşılamak hem de aşmak için tasarlandı. Dondurucu sıcaklıklardan çöl fırtınalarının kavurucu sıcağına ve yüksek hızlı şoklardan günlük darbelere kadar her türlü aşırılığa dayanacak şekilde üretildi.

B3 Flip ayrıca ciddi bir dayanıklılık güvencesi için panel basıncı, şok ve düşme testleri de dahil olmak üzere sıkı ve endüstri lideri kurum içi testlerden geçti. Klavye dahili bir braketle güçlendirildi ve ayrıca 400 cc’ye kadar su dökülmeleriyle zarar görmeden başa çıkabilen suya dayanıklı bir katmana sahip.

Günlük sağlık koruması

ExpertBook B3 Flip’i hijyenik tutmak için klavye ve avuç içi dayanağı ASUS Antibacterial Guard ile korunuyor. Bu özel işlemin, 24 saatlik bir süre boyunca bakteri üremesini %99’dan fazla engellediği uluslararası kabul görmüş ISO 22196 standardı ile bilimsel olarak kanıtlandı. ASUS Antibacterial Guard aynı zamanda alkol bazlı temizlik ürünlerine ve hipokloröz asitli suya dayanacak şekilde üretildi, böylece B3 Flip’in yüzeyini temiz ve hijyenik tutmak kolaylaşırken, zararlı bakterilerin yayılması da sınırlanıyor.

B3 Flip’in iki taraflı, ince çerçeveli, çoklu dokunmatik ekranı, modern öğrenme ve çalışma deneyimleri için sezgisel giriş sağlıyor. Ekran ayrıca TÜV Rheinland tarafından düşük mavi ışık emisyonları için onaylandı, böylece kullanıcılar gözlerinin mavi ışıktan zarar görmesinden endişe etmeden ders çalışabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir