21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

ASUS, RT-AX57 Go üç modlu seyahat router’ını duyurdu

ASUS, 3000 Mbps’e ulaşan WiFi 6 bağlantıları sunabilen RT-AX57 Go adlı çift bant, üç modlu seyahat router’ını duyurdu. Seyahat, iş ve ev için üç farklı bağlantı modu sunan bu router’da 4G ve 5G mobil paylaşım, açık WiFi modu (WISP), router modu, abonelik gerektirmeyen güvenlik ve çok sayıda VPN özelliği bulunuyor. 160 Mhz WiFi kanallarına destek veren RAX57 Go ayrıca önceki modellerden dört kat daha fazla sayıda, 70’e kadar cihazı da destekleyebiliyor.[1]

Sık seyahat edenler genellikle WiFi bağlantısı bulamadıkları durumlarla karşılaşabilirler. RT-AX57 Go, WiFi bağlantısını birden fazla cihazla paylaşma imkanı veren mobil erişim noktası özelliğiyle kolay ve güvenli bağlantılar sunuyor. Kullanıcılar ayrıca otel veya havalimanı WiFi ağlarına bağlanabilecek cihaz sayısında limitlerle ve pahalı bağlantı ücretleriyle karşılaşabiliyorlar. RT-AX57 Go, kullanıcılara bir otel odasında, bir gezi gemisinde, bir havalimanı terminalinde veya kamp alanındaki bir karavanda bile kolayca özel WiFi bağlantıları kurma imkanı vererek bu zorlukların üstesinden geliyor.

Üç farklı bağlantı modu

Kullanıcılar seyahat ederken veya evdeyken ASUS RT-AX57 Go’nun çok yönlü bağlantı seçenekleri sayesinde her zaman bağlantıda kalabiliyor. Her mod ister ana ister yedek internet bağlantısı olarak kusursuz bir deneyim sunmak için geliştirildi.

Kullanıcılar router’ın USB WAN bağlantı noktasına telefonlarını takarak 4G veya 5G mobil erişim noktası özelliğinden yararlanabiliyor. WiFi bağlantısının yavaş veya eksik olduğu kamp alanı veya yoldaki araba gibi yerlerde bu sayede bağlantı sağlanıyor. Kablosuz internet servis sağlayıcıyla herkese açık bir WiFi ağına bağlanıldığında ise kullanıcılar havalimanlarında veya gezi gemilerinde üstün güvenlikli özel erişim noktası oluşturabiliyor. RT-AX57 Go ayrıca büyük evlerden küçük apartman dairelerine kadar her yerde geleneksel bir router veya erişim noktası olarak da kullanılabiliyor. AiMesh desteği sayesinde kullanıcılar ağ sistemine uyumlu router’lar ekleyerek WiFi kapsama alanını kolayca genişletebiliyor, zengin ve gelişmiş özelliklerle kusursuz dolaşımın tadını çıkarıyor. Bunların tümü kullanıcı dostu ASUS Router mobil uygulamayla hızla kurulup yönetilebiliyor.

VPN’ler için abonelik gerektirmeyen gelişmiş güvenlik

ASUS RT-AX57 Go, kullanıcıların ASUS’tan beklediği güvenlik özellikleriyle dolu halde geliyor. Bunlardan biri, cihazları ve kişisel verileri internet tehditlerine karşı kapsamlı bir şekilde koruyan, abonelik gerektirmeden kullanılan Trend Micro™ destekli AiProtection Classic. Güvenlik Taraması özelliği ise kullanıcıların tek tıkla ağ bütünlüklerini kontrol etmelerini sağlıyor, potansiyel sorunları teşhis ederek çözümleri özet olarak sunuyor.

ASUS Güvenli Gezinti özelliği bireysel kullanıcılara veya bir grup cihaza güvenlik filtreleriyle özelleştirilebilir koruma sunuyor ve çevrim içi eylemleri güvenli hale getiriyor.[2] Çocuklara internet üzerinde ekstra koruma da sağlayan bu filtreler zararlı içeriklerin, reklamların ve arama motorlarındaki hassas içeriklerin engellenmesine yardımcı oluyor.

Kullanıcılar ayrıca yeni veya bilinmedik cihazlar bağlandığında bilgilendiriliyor ve belirli bir kullanıcı profiline bilinmeyen bir erişim olduğunda veya yeni bir grup cihaz bağlandığında bunu engellemek için harekete geçebiliyor. Gerçek zamanlı internet trafiği ve router port bağlantı teşhisleri gibi temel ağ verilerini de net bilgiler veren kullanışlı görsel içeriklerden bir bakışta görmek de mümkün.

ASUS RT-AX57 Go ayrıca kapsamlı VPN özellikleri de sunuyor. Bunlar arasında WireGuard® ve OpenVPN gibi popüler VPN protokollerine destek de yer alıyor. Surfshark da dahil olmak üzere 30’dan fazla VPN servis sağlayıcıya verilen destek ile kullanıcılar kendi özel ihtiyaçlarına en uygun servisi seçme esnekliğine kavuşuyor. ASUS Instant Guard mobil uygulaması da herkese açık WiFi bağlantıları üzerinden tek dokunuşla VPN erişimi sağlıyor.[3] Siteler arası VPN’leri de destekleyen bu uygulama, küçük ve orta boy işletmelerin gizliliğe ve güvenliğe öncelik vermesine imkan tanıyor.

Kolay özelleştirme

ASUS RT-AX57 Go sahip olduğu stant ile masaya kolayca yerleştirilebiliyor. Ayrıca duvar montajı desteği ile dar yerlerde yerleşim seçeneği sunan üründe bir de taşıma kordonu takılabilen delik yer alıyor. RT-AX57 Go işletmeler için özelleştirilebilen misafir portallarını destekliyor. Böylece markayı içeren görsellerle ücretsiz WiFi sunmak ve müşteri etkileşimini artırmak için hedefli yönlendirmeler sunmak mümkün oluyor.[4] Cihazın yanındaki tek tıklamalı kayar anahtar ile kullanıcılar önceden yapılandırdıkları VPN bağlantısını çabucak etkinleştirebiliyor, WiFi veye LED ışık arasında geçiş yapabiliyor veya çeşitli özel işlevleri çalıştırabiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir