30 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Asus A5702WVAR: Hem monitör hem bilgisayar teste geldi!

Asus A5702WVAR hem mönitör hem bilgisayar ürününü bu videoda inceliyorum. İngilizce’de All in One yani hepsi bir arada olarak tabir edilen bu tarz bilgisayarlar dizüstü ve masaüstü arasında olan bir kategori. Genelde işletmeler için uygun olan bu ürünler zaman zaman son kullanıcılar tarafından da alınıyor.

Monitör şeklindeki bilgisayar 27 inçlik bir ekran. Bu ekran Full HD çözünürlük sunuyor ve bütün diğer bilgisayar bileşenleri bu monitörün üzerinde. İşlemci olarak Intel Core 5 120U tercih edilmiş. Dizüstü bilgisayar işlemcisi olan Core 5 120U günlük kullanım için fazlasıyla yeterli. İşlemciye 16 GB RAM ve 2 adet olmak üzere 512 GB SSD eşlik ediyor. RAM ve SSD için farklı kombinasyonlar da almanız mümkün.

Bilgisayar bana Windows 11 Pro yüklü geldi. Fakat bu bir opsiyon ve isteğe göre ek ücret karşılığında yüklenip teslim ediliyor.

Bilgisayarda bol miktarda giriş çıkış bulunuyor. Bunlar arasında 4 adet USB Tip A, 2 adet USB Tip C, biri giriş diğeri çıkış olmak üzere 2 adet HDMI, SD kart okuyucu, ethernet girişi ve DVD Rom yer alıyor. Yani her türlü cihazı bağlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz giriş ve çıkışlar size sunulmuş.

Bilgisayarda bütünleşik bir kamera da yer alıyor. Bu kameranın bazı ayarları da var: Arka planı bulanıklaştırma, kişi takibi gibi özellikleri var. Ek olarak kameranın gizliliği için arka yüzünde bir objektif kilidi var. Bunu açtığınızda kameranın önüne fiziksel bir kapak geliyor ve görüntü alamıyor.

Yukarıda yazdığım gibi bilgisayarda ethernet bağlantısı var. Buna ek olarak Wi-Fi 6E da yer alıyor. Yani hem kablolu hem kablosuz bağlantıya sahip. Bunlara ek olarak günümüz bilgisayarlarının vazgeçilmezi Bluetooth da yine cihazın özellikleri arasında bulunuyor.

Bütünleşik ses sistemi 2 hoparlör ve 1 adet subwoofer’dan oluşuyor. Bu sistemin ses performansı da ortalamanın üzerinde. Videoda bilgisayarın ses kalitesini de sizlere aktarıyorum.

Son olarak Asus’un bu bilgisayarında TMP 2.0 güvenlik özelliğinin olduğunu da belirteyim. Özellikle kurumsal kullanım için bu çok önemli ve gerekli.

Aşağıdaki videoda Asus’un bu modeli ile ilgili deneyimlerimi izleyebilirsiniz.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

administrator
20 yılı aşkın zamandır içerik üreten teknolojik kişilik. Aynı zamanda uruninceleme.net sitesinin kurucusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir