21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Yeni Hyundai Kona N Line: 1.8 milyon TL’lik B-SUV!

Yeni Hyundai Kona

Yeni Hyundai Kona N Line otomobili Gürcistan’ın Batum şehrinde test ettim. Hyundai Kona 1.0 T-GDi, 1.6 Hibrit ve 1.6 T-GDi N Line olmak üzere 3 farklı motor ve donanım seçeneği ile geliyor. Ailenin en dolu ve haliyle en pahalı modeli olan N Line sürümünü Batum’da test etme imkanı buldum.

N Line serisi hem tasarım hem donanım olarak en dolu seri. Üzerinde birçok teknoloji bulunan otomobildeki motor 198 beygir (265 Nm tork) gücünde. Bu motor 7 ileri Çift Kavramalı Şanzımanla (7DCT) hareket ediyor. Bu şanzıman ailenin 1.0 motorlu sürümünde de kullanılıyor. Hibrit sürümde ise 6 ileri Çift Kavramalı Şanzıman (6DCT) tercih edilmiş.

KONA, Ön Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), Şeritte Kalma Asistanı (LKA), Kör Nokta Çarpışma Önleme Asistanı (BCA), Güvenli Çıkış Uyarısı (SEW) gibi çeşitli gelişmiş sürücü destek sistemleriyle (ADAS) geliyor. Akıllı Hız Limit Yardımı (ISLA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW), Kör Nokta Görüntüleme Asistanı (BVM), Uzun Far Yardımı (HBA), Akıllı Hız Sabitleme Kontrolü (SCC) ve Şerit Takip Asistanı (LFA) gibi çeşitli sürüş kolaylığı işlevleriyle sunuluyor. Otomobilde en sevdiğim özelliklerden bir tanesi dikiz aynalarına entegre edilen kameraların sürücünün önündeki ekrandan da görüntülenebiliyor olması. Sağa ya da sola sinyal verdiğinizde kamera görüntülerini karşınıza çıkıyor.

Güvenli park manevrası için de Çevre Görüş Monitörü (SVM), Arka Çapraz Trafik Çarpışma Önleme Asistanı (RCCA), İleri/Yan/Geri Park Mesafe Uyarısı (PDW), Geri Görüş Kamerası gibi çeşitli gelişmiş teknolojiler sunuyor. KONA, hibrit versiyonda da Uzaktan Akıllı Park Yardımı (RSPA) özelliği sunuyor.

Benim test ettiğim Hyundai Kona N Line’ın satış fiyatı 1.826 milyon TL idi. Diğer sürümlerin fiyatlarını da aşağıda görebilirsiniz:

1.0 T-GDi Elite 1.612.000 TL
Hyundai Kona 1.6 Hibrit 1.795.000 TL
Hyundai Kona 1.6 T-GDi N Line 1.826.000 TL

YouTube kanalımda yayınlanan Hyundai Kona incelemesini aşağıda izleyebilirsiniz:

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

administrator
20 yılı aşkın zamandır içerik üreten teknolojik kişilik. Aynı zamanda uruninceleme.net sitesinin kurucusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir